رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

نام خیابان استاد نجات الهی تغییر کرد؟

11:56 - 21 خرداد 1398
کد خبر: ۵۲۴۴۴۷
دسته بندی: جامعه ، عمومی
رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران گفت: از آغاز به کار شورای پنجم احیای گذر‌های فرهنگی یکی از محور‌هایی بود که مورد توجه قرار گرفت که ایجاد  پهنه رودکی، گذر صنایع، گذر هنر، گذر کتاب، گذر نمایش در همین راستا صورت گرفته است.

خیابان استاد نجات الهی با حفظ نام گذر صنایع دستی نام گرفتبه گزارش خبرنگار گروه جامعه ، محمد جواد حق شناس در یکصد و چهل و هفتمین جلسه شورا با اشاره به روز جهانی صنایع دستی گفت: بیستم خرداد روز جهانی صنایع دستی بود به همین مناسبت روز گذشته با همکاری شورای شهر شهرداری تهران و سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آغاز هفته صنایع دستی در خیابان استاد نجات الهی گرامی داشته شد.

وی ادامه داد: برای یک هفته قرار بر این شد با توجه به اهمیتی که صنایع دستی در فضای امروز گردشگری وعرصه تولید دارد بتواند جایگاه مناسب و واقعی خود را در جامعه پیدا کند.

رییس کمیسیون فرهنگی شورا افزود: از آغاز به کار شورای پنجم یکی از محور‌های مورد اهمیت احیا و توجه به گذر‌هایی با محوریت گردگشری، فرهنگی و صنایع دستی بود.

حق شناس اظهار داشت: در همین راستا ایجاد پهنه رودکی و ۴ گذر نمایش، کتاب، هنر و صنابع دستی مورد تاکید قرار گرفت.

وی افزود: عملا با پیشنهاد سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، خیابان نجات الهی به عنوان گذر صنایع دستی معرفی شود و موضوع در کمیسیون نام گذاری نیز مطرح شده و بر این اساس تابلوی گذر به المان‌های شهری اضافه شود لذا با حفظ نام خیابان استاد نجات الهی به گذر صنایع دستی تبدیل خواهد شد.

حق شناس در ادامه گفت: با توجه به شرایط اقتصادی که تحت تاثیر تحریم‌ها قرار دارد ایجاد این گذر می‌تواند برای ۳ میلیون خانوده ایرانی که مسقیما با صنایع گردشگری در ارتباط هستند و ارتزاق می‌کنند، فضا و فرصتی را برای تولید فراهم کند و ایجاد این گذر در خیابان استاد نجات الهی می‌تواند به عنوان نمادی در این عرصه تبدیل شود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *