صنعت پتروشیمی بی‌توجه به تحریم‌ها/ افتتاح ۳ طرح تا پایان سال جاری

۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۵:۰۲
کد خبر: ۵۲۴۱۵۵
دسته بندی‌: اقتصاد ، اقتصاد ایران
مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی گفت: تحریم برای صنعت پتروشیمی موضوع جدیدی نیست و اتفاقاً در همین شرایط توانستیم تولید و فروش متناسبی داشته باشیم و به شدت بر روی کار خود متمرکز هستیم.
استقرار ۱۶ مجتمع پتروشیمی در منطقه عسلویه
به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد ، بهزاد محمدی در مراسم امضای دومین تفاهم‌نامه همکاری بین شرکت ملی صنایع پتروشیمی و سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران به منظور ساماندهی و تسریع در عملیات اجرایی طرح‌های پتروشیمیایی و پتروپالایشگاهی در منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان گفت: صنعت پتروشیمی ۵۵ مجتمع تولیدی وجود دارد که ۱۶ مجتمع در عسلویه متمرکز بوده و در حال تولید هستند.

وی با اشاره به اینکه در عسلویه طرح‌ها در قالب دو فاز تعریف و فعال هستند، گفت: عسلویه به دلیل مزیت‌های متعددی همچون زیر ساخت‌های آماده و دسترسی آسان به خوراک منطقه ویژه‌ای برای صنعت پتروشیمی به حساب می‌آید، از همین رو در فاز دوم این منطقه ۳۰ طرح تعریف شده که ۱۷ طرح در حال پیشرفت فیزیکی بوده و ۱۳ طرح باقیمانده در مرحله تامین سرمایه و دانش فنی است.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی تصریح کرد: در ۶ سال گذشته ۱۵ فاز از پارس جنوبی افتتاح شده که این موضوع تامین خوراک پتروشیمی‌ها را در منطقه عسلویه را با سهولت بیشتری همراه کرده که می‌توان از این مزیت در توسعه پتروشیمی استفاده کرد.
 
محمدی بیان کرد: در شرایط حال حاضر به توسعه شرق عسلویه معطوف شده ایم که در این راستا منطقه ویژه پارسیان تاسیس شده و در حال تامین زیرساخت‌های آن هستیم.
 
مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی اظهار کرد: در فاز نخست این منطقه ۱۴ طرح پیش‌بینی و در حال نهایی شدن است که ۱۵ میلیون تن به ظرفیت‌های فروش افزوده می‌شود.

وی با اشاره به این مسئله که توسعه شرق عسلویه مورد تاکید وزیر نفت نیز بوده، گفت: برای توسعه این منطقه به سرمایه گذاری ۱۹.۵ میلیارد دلاری نیاز داریم که امیدواریم با همکاری ایمیدرو در سال آتی به اهداف تعیین شده دست یابیم.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *