رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

توهین‌های بی‌شرمانه تروریست‌های آمریکایی به مردم ایران

7:06 - 05 خرداد 1398
کد خبر: ۵۲۰۴۹۸
دسته بندی: سیاست ، گزارش و تحلیل
رئیس رژیم آمریکا، برای سومین بار در طول دوران زمامداری‌اش، مستقیماً به مردم ایران توهین کرد و هنگام نام بردن از مردم ما، از لفظ «تروریست» استفاده کرد.

/////گروه سیاسی ؛ دونالد ترامپ رئیس رژیم آمریکا، برای سومین بار در طول دوران زمامداری‌اش، مستقیما به مردم ایران توهین کرد و هنگام نام بردن از مردم ما، از لفظ «تروریست» استفاده کرد.

تروریست خطاب کردن مردم ایران توسط ترامپ برای سومین بار
این فرد، روز پنجشنبه دوم خرداد طی یک نشست خبری در کاخ سفید برای اعلام اعزام ۱۵۰۰ نیروی ارتش تروریستی آمریکا به منطقه غرب آسیا، در اظهاراتی گستاخانه ملت ایران را تروریست خطاب کرد و صراحتا گفت: ایران بازیگر بسیار خطرناکی است و آنها یک ملت تروریست هستند!

ایران بازیگر بسیار خطرناکی است و آنها یک ملت تروریست هستند!

 ترامپ پیش از این در دو مورد دیگر، مردم ما را با لفظ تروریست خطاب قرار داده بود. این فرد  دیوانه‌نما روز جمعه ۱۳ اکتبر ۲۰۱۷ (۲۱ مهر ۹۶)، پیش از آغاز سخنرانی‌اش در خصوص برجام، در جمع عده‌ای از سیاستمداران محافظه‌کار آمریکایی، وعده یک نطق طوفانی علیه ایران را داد و با وقاحت تمام، ملت ایران را «تروریست» خطاب کرد. او همچنین در همان سخنرانی از لفظ «شیطان» نیز در مورد ایرانی‌ها استفاده کرد.

رئیس رژیم آمریکا در ۳۰ آبان ۹۷ نیز طی سخنانی گفته بود: اگر شما نگاهی به ایران داشته باشید و اگر به آنچه که آن‌ها انجام می‌دهند نگاه کنید، متوجه می‌شوید که آنها در حال حاضر یک ملت تروریست هستند.

لقب تروریست فقط برازنده خودِ ترامپ است
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان نیز روز جمعه سوم خرداد در جریان سفر به پاکستان طی مصاحبه‌ای به گستاخی رئیس رژیم آمریکا علیه ملت ایران واکنش نشان داد و گفت: ترامپ بارها مردم ایران را به لقب تروریست که فقط برازنده خود اوست، متهم کرده است. ترامپ علنا اعلام کرد که علیه مردم ایران جنگ اقتصادی می‌کند و این یعنی ترور، یعنی تلاش برای تحمیل یک دیدگاه سیاسی از طریق فشار اقتصادی، از طریق جلوگیری از فروش غذا، دارو مواد اولیه که برخلاف دستور دیوان بین المللی دادگستری بوده و تمام این موارد شامل اقدامات تروریسم اقتصادی او برعلیه ملت ایران به شمار می رود.

هرگز یک ایرانی را تهدید نکن
ترامپ یکشنبه ۲۹ اردیبهشت نیز ایران را به نابودی تهدید کرد و طی توئیتی نوشت: درگیری ما با ایران به معنای پایان رسمی ایران خواهد بود.

ظریف در پاسخی به این توئیت تهدیدآمیز رئیس رژیم آمریکا در صفحه شخصی مجازی‌اش نوشت: ایرانیان هزاران سال سربلند ایستاده‌اند و متجاوزین همه رفته‌اند. تروریسم اقتصادی و رجزخوانی‌ها برای نسل‌کشی، ایران را پایان نخواهد داد. هرگز یک ایرانی را تهدید نکن.

البته زبان توهین‌آمیز و تهدیدگرایانه دونالد ترامپ علیه مردم ایران، اختصاص به شخص وی ندارد و در بین تمام سیاستمداران آمریکایی همه‌گیر است؛ امری که به وضوح بیانگر دشمنی و عناد سردمداران رژیم استکباری آمریکا با مردم ایران است.

توهین سناتور آمریکایی به مردم ایران
«لیندسی گراهام» عضو ارشد سنای آمریکا که از ایران‌ستیزترین سیاستمداران آمریکایی محسوب می‌شود، اواخر مهرماه سال گذشته در برنامه صبحگاهی شبکه فاکس‌نیوز آمریکا، در سخنانی سخیف، نسبت به مردم ایران، هتاکی و درشت‌گویی کرد. این سناتور اهل کارولینای جنوبی، در واکنش به اقدام «الیزابت وارن»، سناتور دموکرات که برای اثبات آمریکایی بودنش آزمایش دی‌ان‌ای داده بود، به مجری شبکه فاکس نیوز با حالتی تمسخرآمیز گفت: اگر او هم آزمایش دی‌ان‌ای بدهد، ممکن است مشخص شود که ایرانی است و این وحشتناک خواهد بود!

توهین وقیحانه «وندی شرمن»
«وندی شرمن» معاون وزیر خارجه آمریکا در دولت اوباما نیز سابقه توهین به مردم ایران را دارد. اکتبر ۲۰۱۳ (مهر ۹۲) در شرایطی که مذاکرات مقدماتی میان ایران و ۱+۵ برای حرکت در مسیر انعقاد برجام در جریان بود، «وندی شرمن» از مذاکره‌کنندگان آمریکایی، طی سخنانی موهن در کمیته سیاست خارجی سنای آمریکا، گفت که «فریب و نیرنگ قسمتی از DNA ایرانیان است».ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *