کارگروه مجلس، دولت و بانک‌ها برای تسهیل ازدواج تشکیل شود

13:33 - 10 تير 1393
کد خبر: ۵۲
دسته بندی: سیاست ، عمومی
خبرگزاری میزان- گروه سیاسی: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه دولت برای تامین منابع مالی وام ازدواج تدبیری اتخاذ کند، گفت: برای تسهیل شرایط اقتصادی ازدواج می‌توان کارگروهی‌ مشترک متشکل از نمایندگان دولت، بانک‌ها و کمیسیون‌های اقتصادی و فرهنگی مجلس تشکیل داد.

- گروه سیاسی: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه دولت برای تامین منابع مالی وام ازدواج تدبیری اتخاذ کند، گفت: برای تسهیل شرایط اقتصادی ازدواج می‌توان کارگروهی‌ مشترک متشکل از نمایندگان دولت، بانک‌ها و کمیسیون‌های اقتصادی و فرهنگی مجلس تشکیل داد.

به گزارش ، حجت الاسلام مصطفی باقری بنابی با یادآوری تاکید مقام معظم رهبری بر موضوع ازدواج آسان، اظهار کرد: با وجودی که تمامی مسئولان برموضوع تسهیل شرایط ازدواج اتفاق نظر دارند، اما باید پذیرفت تاکنون اقدام عملی برای انجام این مهم در حوزه اقتصادی صورت نگرفته است .

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از راهکارها برای تسهیل ازدواج، فراهم آوردن شرایط اقتصادی مطلوب است، اما در حال حاضر بسیاری از جوانان نمی توانند حداقل‌های اقتصادی لازم برای این موضوع مانند شغل و مسکن را فراهم کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم با انتقاد از روند پرداخت وام ازدواج از سوی بانک‌ها، گفت: با وجودی که وام چند میلیونی ازدواج تنها می تواند بخش از هزینه‌های ازدواج را تامین کند، اما متاسفانه زوج‌های جوان در مراجعه به بانک‌ها، پاسخ قانع کننده ای در این زمینه دریافت نمی کنند.

باقری بنابی تصریح کرد: در دولت دهم مبالغ قابل توجهی منابع مالی برای تامین منابع وام قرض الحسنه ازدواج در اختیار صندوق قرض الحسنه مهر امام رضا (ع) قرار گرفته که البته ابهاماتی درباره سرنوشت آن مطرح است و کمیسیون اقتصادی مجلس در حال بررسی انحراف‌های مالی صورت گرفته در این صندوق است.

وی ادامه داد: دولت باید با تدبیر خود شرایط را برای تامین منابع مالی پرداخت تسهیلات وام ازدواج فراهم و در کوتاه ترین زمان این مشکل حل شود.

باقری بنابی افزود: کاهش آمار ازدواج می تواند ضربات جبران ناپذیری به فرهنگ کشور وارد کند، بنابراین تمامی مسئولان علاوه بر بانک‌ها باید تلاش کنند شرایط اجتماعی و اقتصادی ازدواج فراهم آید و این موضوع تنها به شعار دادن محدود نشود.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: برای تسهیل ازدواج می توان کارگروه مشترکی با حضور نمایندگان دولت، بانک‌ها و کمیسیون‌های اقتصادی و فرهنگی مجلس تشکیل داد و بطور مثال مشوق‌های اقتصادی خوبی برای ازدواج در سن پائین طراحی شود.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *