دستگیری گوش بر‌های تهران/بریدن لاله گوش مردم برای به دست آوردن پول

15:41 - 01 خرداد 1398
کد خبر: ۵۱۹۸۴۳
رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت، از دستگیری ۲ برادر زورگیر تبعه افغانستان که از شهروندان و رانندگان مسافرکش زورگیری می‌کردند خبر داد و گفت: این متهمان هنگام سرقت بخشی از لاله گوش مالباختگان را می‌بریدند.

به گزارش گروه جامعه سرهنگ کارآگاه، کامیار چهری،  گفت: در تاریخ ۲۸ فروردین ماه سال جاری، یکی از شهروندان طی تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام داشت که در خیابان فلسطین از سوی ۲ مرد ناشناس مورد زورگیری و ضرب و جرح قرار گرفته است که بر این اساس، بلافاصله ماموران کلانتری ۱۰۷ فلسطین به محل اعزام شدند.

وی اظهار داشت: با حضور ماموران در محل، فردی را مشاهده کردند که سر و صورتش دچار خونریزی شدید بود و گوش سمت راستش بریده و لاله گوشش جدا شده بود که بلافاصله با هماهنگی‌های انجام شده تیم پزشکی اورژآنس در محل حاضر و به مداوای فرد مجروح پرداختند.

این مقام انتظامی عنوان داشت: پس از مداوای شاکی وی به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد و پرونده‌ای در این خصوص تحت عنوان "سرقت به عنف منجر به جراحت"، تشکیل شد که طی آن شاکی در برابر کارآگاهان قرار گرفته و به شرح ماجرا پرداخت.

سرهنگ چهری تصریح کرد: شاکی که یک راننده تاکسی بود در اظهارات خود گفت که روز حادثه ۲ مرد جوان تبعه افغانستان را از تهرانسر به مقصد خیابان شهید قرنی، به صورت دربستی سوار کردم که یکی از آنان جلو و دیگری روی صندلی عقب خودرو نشست، از نحوه صحبت کردنشان مشخص بود که تبعه کشور افغانستان هستند و اعلام داشتند باهم برادر هستیم که برای گرفتن طلبمان از شخصی به تهران می‌رویم. پس از طی مسافتی، نزدیکی مقصد اعلام کردم که کرایه مرا بدهید که ناگهان شخصی که جلو نشسته بود با من درگیر شد و دیگری از پشت سر مرا مورد ضرب و شتم قرار داد و قصد داشت مرا از خودرو به بیرون پرت کند که با مقاومت بنده روبرو شد. ناگهان شخصی که جلو نشسته بود با یک تیغ کاتر به من حمله ور شد و باعث صدمه و بریده شدن کامل لاله گوشم شد و با دیدن این وضعیت بلافاصله متواری شدند.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت، در ادامه بیان داشت: کارآگاهان پس از شنیدن اظهارات شاکی با توجه به شیوه و شگرد سرقت نافرجام و با انجام اقدامات پلیسی، موفق به شناسایی یکی از مجرمین سابقه دار به هویت "نصیر ۳۷ ساله " شدند که با بررسی سوابق کیفری وی مشخص شد وی دارای ۱۰ فقره سابقه سرقت می‌باشد.

وی افزود: متعاقبا، با انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی مخفیگاه "نصیر" در محدوده کرج شدند و با انعکاس موضوع به بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران، با اخذ نیابت قضایی طی انجام عملیات غافلگیرانه وی به همراه برادرش به نام "ناصر ۳۰ ساله" دستگیر و به پایگاه سوم پلیس آگاهی منتقل شدند.

سرهنگ چهری بیان داشت: تحقیقات اولیه از این ۲ برادر سارق انجام شد که ابتدا منکر هرگونه سرقت و ایراد جرح عمدی شدند، اما در ادامه با دعوت از شاکی طی انجام مواجهه حضوری با متهمین، شاکی هر دو برادر را به عنوان سارق و ضارب پرونده شناسایی کرد و متهمین که با دیدن شاکی چاره‌ای جز بیان حقیقت نداشتند لب به اعتراف گشوده و ضمن قبولی سرقت نافرجام و ایراد ضرب و جرح به شاکی، به ۱۵ فقره سرقت به این شیوه از شهروندان در نقاط مختلف شهر تهران اعتراف کردند.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اظهارات متهمین و اعتراف صریح به سرقت‌های متعدد به شیوه زورگیری از شهروندان و رانندگان خودرو‌های مسافرکش، متهمین با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضایی برای تحقیقات تکمیلی و کشف سایر جرایم احتمالی و شناسایی سایر شکات در اختیار کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.

سرهنگ چهری همچنین به شهروندان توصیه کرد: شهروندانی که به این شیوه از آنان سرقت شده است می‌توانند برای تشکیل پرونده مقدماتی و شناسایی متهمین به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در میدان نیلوفر، مراجعه کنند.


برچسب ها: سارق آگاهی زورگیر

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *