رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

واردات نخ جراحی تنها برای برخی عمل‌های تخصصی انجام می‌شود

3:00 - 01 خرداد 1398
کد خبر: ۵۱۹۵۴۲
دسته بندی: جامعه ، عمومی
مدیرکل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی گفت: واردات نخ جراحی تنها برای برخی عمل‌های تخصصی مثل عمل جراحی قلب باز انجام می‌شود.

سیدحسین صفوی، مدیرکل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی، در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه ، با بیان اینکه در حوزه نخ، عمده مصرف داخل کشور توسط تولیدکنندگان داخلی تامین می‌شود، اظهار داشت: واردات نخ جراحی تنها برای برخی عمل‌های تخصصی مثل عمل جراحی قلب باز انجام می‌شود.

صفوی ادامه داد: در حوزه تجهیزات و ملزومات پزشکی کشور بخشی از کالا‌ها توسط تولیدکنندگان داخلی تامین می‌شود. در حوزه نخ نیز عمده مصرف داخل کشور توسط تولیدکنندگان داخلی تامین می‌شود و هیچ گونه کمبودی در این حوزه وجود ندارد. طبق روال عادی نخ‌ها تولید و استفاده می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه هیچ عملی تا به حال به خاطر کمبود نخ جراحی لغو نشده است افزود: بحثی که در خصوص کمبود نخ جراحی مطرح می‌شود مربوط به برخی عمل‌های تخصصی مثل عمل جراحی قلب باز است که در این موارد ما وابسته به وارادات هستیم.

مدیرکل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی گفت: خوشبختانه در خصوص تامین نخ جراحی عمل‌های تخصصی از سال گذشته ارز مورد نیاز تخصیص داده شده است.

وی خاطرنشان کرد در حال حاضر به میزان کافی نخ در انبار‌ها وجود دارد و طبق سهمیه بندی بین مراکز درمانی توزیع می‌شود و هیچ گونه عمل جراحی به این خاطر کنسل نشده است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *