هر عاملی که سلامت محیط زیست را تهدید کند، سلامت مردم را نیز تحت شعاع قرار می دهد

1:00 - 01 خرداد 1398
کد خبر: ۵۱۹۲۹۵
دسته بندی: جامعه ، عمومی
عضو کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران گفت: مباحث مربوط به جمعیت و سلامت و محیط زیست با هم در ارتباط هستند، به همین دلیل هر عاملی که سلامت محیط زیست را تحت شعاع قرار دهد، می‌تواند سلامت مردم را نیز تحت شعاع قرار دهد.

ناهید خداکرمی، عضو کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه ، درباره مسئولیت اخیرش به عنوان نماینده شورا جهت نظارت بر کاهش مصرف ظروف پلاستیکی در مراکز وابسته به شهرداری تهران، اظهار داشت: مباحث مربوط به جمعیت و سلامت و محیط زیست به یکدیگر گره خورده اند، به همین دلیل هر عاملی که سلامت محیط زیست را تحت شعاع قرار دهد، می‌تواند سلامت مردم را نیز تحت شعاع قرار دهد.

خداکرمی ادامه داد: در راستای مصرف صحیح و درست پلاستیک از حدود یک سال قبل کمپینی را تحت عنوان "تهران، شهر بدون پلاستیک" راه‌اندازی کردیم. در این کمپین از شهروندان می‌خواهیم تا با کاهش مصرف پلاستیک کمک کنند تا شهر تهران را از کیسه‌ها و مواد پلاستیکی که آثار و تبعات منفی چندین هزار ساله دارند، مصون نگه داریم.

وی در ادامه گفت: شورای شهر تهران این موضوع را مدنظر خود دارد تا از بعد نرم افزاری زندگی مردم به سمت و سوی کیفی حرکت کند. چرا که هر قدمی که در شهر برداشته شود، اعم از ساخت و ساز، قطع درخت و حتی مصرف بی رویه کالا‌ها و تولید پسماند، تبعات منفی خاص خودش را خواهد داشت.

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران گفت: امیدوارم انتخاب من به عنوان نماینده شورا جهت نظارت بر کاهش مصرف ظروف پلاستیکی در مراکز وابسته به شهرداری تهران، باعث حفظ و حراست بیشتر از طبیعت و محیط زیست شود؛ و از بروز بیماری‌های مثل سرطان، که یکی از عوامل ایجاد آن مصرف مواد پلاستیکی است، پیشگیری کنیم.

خداکرمی گفت: برای داشتن شهری با جمعیت سالم و محیط زیست سالم و انسان‌هایی که به فکر آینده فرزندان خود هستند، نیاز به همراهی همه شهروندان در نگهداری از طبیعت است.

گفتنی است، ناهید خدا کرمی در جلسه اخیر شورا با ۱۸ رای موافق به عنوان نماینده شورای اسلامی شهر تهران برای نظارت بر موضوع تغییر الگو و کاهش مصرف ظروف پلاستیکی در مراکز وابسته به شهرداری تهران انتخاب شد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *