رشد ۹ درصدی اعزام استادان و محققان به رویداد‌های علمی خارجی

۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۵:۵۵
کد خبر: ۵۱۶۱۰۰
دسته بندی‌: جامعه ، عمومی
قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل از رشد ۹ درصدی اعزام استادان، دانشجویان و پژوهشگران به سمینار‌های علمی خارج از کشور خبر داد.

به گزارش گروه جامعه به نقل از وزارت علوم، حسین سالار آملی گفت: بررسی و تحلیل داده‌های آماری نشان می‌دهد که به رغم همه تحدیدها، موانع و شرایط داخلی و برون‌مرزی و برخلاف تحلیل‌های رایج، حضور و مشارکت استادان، دانشجویان، پژوهشگران و اعضای هیئت علمی در رویداد‌های علمی بین‌المللی از جمله دوره‌های آموزشی و فرصت‌های مطالعاتی رشد داشته است و ما شاهد افزایش ۹ درصدی در آمار اعزام‌های به خارج از کشور هستیم.

وی افزود: هدف این مراودات، تبادل دانش فنی، آشنایی یا تسلط بر روند پیشرفت‌های علمی دنیا، کسب گرنت‌های بین‌المللی و ارتقای سطح علمی دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور بوده و هست.

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل گفت: ۲۱۶۸ استاد، عضو هیئت علمی و محقق خارجی در سال ۱۳۹۷ در ایران حضور یافتند تا در کنفرانس‌های علمی مشارکت کنند و یا پروژه‌های مشترک را انجام داده و دوره‌های آموزشی برگزار کنند، یا راهنمایی دانشجویان تحصیلات تکمیلی را برعهده بگیرند.

وی افزود: بیشترین محققان و اساتید نیز به ترتیب از کشور‌های آلمان، ایتالیا، فرانسه، چین و روسیه به ایران آمده‌اند.

سالارآملی از حضور ۱۰۲۲ استاد، عضو هیئت علمی و محقق هیئت علمی کشورمان در سمینار‌ها و مجامع علمی دنیا در سال گذشته خبر داد و گفت: بر اساس تفکیک صورت گرفته، کشور‌های ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، یونان، آلمان، فرانسه و چین، میزبان اصلی دانشمندان ایرانی بوده‌اند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *