پایش واحد‌های دانشگاه آزاد در خصوص اجرای دستورالعمل آراستگی

۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۴:۲۶
کد خبر: ۵۱۵۶۷۰
دسته بندی‌: جامعه ، عمومی
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: پایش واحد‌های دانشگاهی در خصوص اجرای دستورالعمل آراستگی و شئون فرهنگی در دستور کار قرار دارد.

به گزارش گروه جامعه ، نخستین نشست شورای هماهنگی معاونان فرهنگی و دانشجویی واحد‌های مراکز استان‌ها، واحد‌های جامع و رئیسان شورای تخصصی فرهنگی استان‌ها در سال ۱۳۹۸ با حضور حجت‌الاسلام ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در سازمان مرکزی برگزار شد.

وی در این نشست با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی، بودجه دولتی ندارد و هزینه‌های آن از سوی دانشجویان تأمین می‌شود، گفت: با توجه به این موضوع حقی برای دانشجویان ایجاد می‌شود و ما به عنوان مسئولان دانشگاهی، باید توجه و دقت داشته باشیم تا این حق به درستی ادا شود. این مسئولیت بسیار حساس و خطیر است و باید زمان شناسی و اقدام به موقع را مدنظر قرار داد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: در طول تاریخ، مبارزه دائمی بین خواص اهل حق و خواص اهل باطل بوده است و هر زمان که خواص اهل حق به موقع و درست کار کرده و عملکرد مطلوبی داشته‌اند، اکثریت جامعه با آن‌ها همراه شده است. برعکس این موضوع هم اتفاق افتاده و هر زمان خواص اهل حق تعلل کرده و فرصت‌ها را از دست داده‌اند، شکست خورده‌اند.

کلانتری خاطرنشان کرد: امروز در معرکه جنگ نرم، خوشبختانه خواص اهل حق هوشیارند و اجازه نمی‌دهند دشمن به خواسته پلیدش برسد. ما در دانشگاه آزاد اسلامی باید از همین منظر به موضوع‌های فرهنگی نگاه کنیم.

عضو هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: جنگ کنونی دشمن، جدی است و مهم‌ترین حوزه آن، فرهنگ است. در این شرایط، دانشگاه شلمچه فرهنگی است. امروز در عرصه کارزار فرهنگی، معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، افسران جبهه فرهنگی و جنگ نرم هستند.

وی اظهار داشت: باید از تمامی ظرفیت‌های موجود در دانشگاه به خوبی استفاده شود و این کار نیازی به نامه و بخشنامه ندارد. توسعه مخاطب، بسیار مهم است و در اولویت کار معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه قرار دارد.

کلانتری افزود: باید با وسعت دید برنامه‌ریزی کرد و به کانون‌ها و تشکل‌هایی که می‌توانند افراد را جذب کنند توجه جدی نشان داد. در این بین، برگزاری اردو‌های راهیان نور، پیاده روی اربعین و حرم امام رضا (ع) و اشاعه ازدواج دانشجویی، از جمله راهکار‌های توسعه مخاطب در دانشگاه است.

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد با بیان اینکه پایش واحد‌های دانشگاهی در خصوص اجرای دستورالعمل آراستگی و شئون فرهنگی در دستور کار قرار دارد، اضافه کرد: فعالیت‌های زیرساختی معرفتی باید در اولویت قرار بگیرد و پیوست تمامی امور فرهنگی و دانشجویی باشد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *