خبر سخنگوی قوه قضاییه از انتصابات جدید در دستگاه قضایی/ انتصاب دو معاون قوه و دادستان تهران

11:31 - 09 ارديبهشت 1398
کد خبر: ۵۱۳۶۴۴
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
سخنگوی قوه قضاییه در حاشیه نشست مسئولان عالی قضایی از انتصابات جدید در دستگاه قضایی خبر داد و برنامه آتی سفر استانی ریاست قوه قضاییه را اعلام کرد.

خبر سخنگوی قوه قضاییه از انتصابات جدید در دستگاه قضایی/ القاصی مهر دادستان تهران و خداییان رئیس سازمان ثبت اسناد شدبه گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی ، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه در حاشیه نشست مسئولان عالی قضایی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: فرا رسیدن روز کارگر و روز معلم را به همه کارگران عزیز و به همه استادان و معلمان و فرهیختگان که حق بزرگی بر جامعه اسلامی دارند، تبریک عرض می‌کنم و قدردان زحمات یکایک کارگران و معلمان جامعه اسلامی خود هستیم.

وی در ادامه بیان داشت: ریاست قوه قضاییه در ادامه برنامه‌ سفر‌های استانی خود در سومین سفر در معیت اعضای جلسه مسئولان عالی قضایی، روز چهارشنبه هفته جاری در استان سیستان و بلوچستان حضور می‌یابد. ریاست قوه قضاییه در این مدت اندک در اولین سفر استانی خود به استان گلستان و در دومین سفر به استان خوزستان رفته و در این سفر‌ها سرکشی از مناطق سیل زده را انجام داده است.

اسماعیلی تصریح کرد: جمعی از مسئولان قضایی در روز سه شنبه و قبل از حضور ریاست قوه قضاییه در استان سیستان و بلوچستان، به آن استان سفر می‌کنند و موضوعات استان را بررسی خواهند کرد و نهایتا در جلسات متعدد و فشرده‌ای که روز چهارشنبه با حضور ریاست قوه قضاییه در این استان برگزار خواهد شد، موضوعات قضایی  استان مورد بررسی قرار گرفته و تصمیمات لازم در جهت رفع مشکلات قضایی این منطقه محروم اتخاذ خواهد شد.

سخنگوی قوه قضاییه اظهار کرد: در حوزه انتصابات اخیرا از سوی ریاست قوه قضاییه، ابلاغ‌های جدیدی صادر شده است که بر این اساس حجت‌الاسلام والمسلمین مصدق، معاون اول سابق دادستان کل کشور، به سمت معاونت حقوقی قوه قضاییه منصوب شد. همچنین دکتر خداییان، معاون سابق حقوقی قوه، به عنوان معاون رئیس قوه قضاییه و ریاست سازمان ثبت اسناد و املاک کشور منصوب شد. دکتر تویسرکانی، رئیس سابق سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نیز به عنوان مشاور ریاست قوه قضاییه برگزیده شد.

وی بیان داشت: علی القاصی مهر، ریاست کل دادگستری استان فارس که سابقه مدیریت در حوزه استان به عنوان رئیس کل دادگستری و هم دادستان مرکز استان را داشته، به عنوان دادستان عمومی و انقلاب تهران منصوب شد و  جعفری دولت آبادی که ده سال متمادی و در شرایط سخت عهده دار دادستانی عمومی و انقلاب تهران بود، به عنوان مستشار دادگاه عالی انتظامی قضات که یکی از عالی‌ترین مراجع قضایی کشور است، منصوب شد.

اسماعیلی گفت: حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی معاون قضایی دادگستری استان فارس نیز جایگزین علی القاصی مهر، در سمت ریاست کل دادگستری این استان شد.

وی افزود: در مورد برخی از این عزیزان در همین هفته و برخی از آن‌ها در هفته آتی مراسم تکریم و معارفه برگزار خواهد شد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *