اعلام وضعیت اضطراری در آق قلا / آب در حال پیشروی به سمت شهر آق قلاست

۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۵:۲۱
کد خبر: ۵۱۲۸۷۲
سد کیسه‌ای شمال یلمه خندان شکسته و آب در حال پیشروی به سمت شهر آق قلاست.

اعلام وضعیت اضطراری در آق قلا / آب در حال پیشروی به سمت شهر آق قلاستبه گزارش گروه فضای مجازی ، امانگلدی ضمیر فرماندار آق قلا به ساکنان محله‌های حکیم آباد، تازه آباد، کل آباد و عیدگاه آق قلا هشدار داد به مکان‌های امن بروند.

وی گفت: وضعیت شهر تا ظهر امروز مناسب بود، داکت یا کانالی که در کنار روستای یلمه خندان حفر کرده بودیم با تلاش‌های زیاد به خوبی مقاومت کرده بود، اما حدود ساعت ۵ عصر با توجه به فشار زیاد آب سد کیسه‌ای شمال یلمه خندان شکست و آب در حال پیشروی به سمت شهر است.

فرماندار آق قلا اظهار داشت: حجم آب قابل توجهی وارد روستا‌های سقر یلقی، میرزاعلی یلقی و سلاق یلقی شده است.

وی افزود: تلاش‌های زیادی برای جلوگیری از ورود آب صورت گرفت، اما با افزایش پیک آب نتوانستیم مانع ورود آب شویم و این وضعیت نگران کننده است، بنابراین به ساکنان محلات حکیم آباد، تازه آباد، کل آباد و عیدگاه هشدار جدی می‌دهیم.

ضمیر گفت: گرچه بخشی از این محلات تخلیه شده است، اما کسانی که خانه دو طبقه دارند وسایل خود را به طبقات بالاتر منتقل کنند.

فرماندار آق قلا افزود: گرچه شدت سیل به اندازه سیل اول فروردین نیست، اما به دلیل اشباع شدن زمین از آب و برگشت مردم به خانه‌های خود وضعیت نگران کننده به نظر می‌رسد.

ضمیر گفت: توصیه ما این است مردم مکان‌های ناامن را تخلیه کنند، ستاد اسکان هم دو سالن را آماده کرده تا در صورت اضطراری‌تر شدن وضعیت مردم در معرض خطر را اسکان دهیم.

در پی بارندگی‌های اخیر، ذوب شدن برف ارتفاعات و طغیان رودخانه‌های گلستان بویژه گرگان رود؛ بخش‌هایی از شهرستان آق قلا مجددا در محاصره آب قرار گرفت.

قوای نظامی اعم از ارتش و سپاه در کنار نیرو‌های مردمی برای ایجاد سیل بند تلاش می‌کنند و در کنار آن اقلامی همچون آب بسته بندی و پوشاک مخصوص کودکان بین روستائیان توزیع می‌شود.

 

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

 

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *