اشتغال‌آفرینی، مجاهدت در جنگ اقتصادی امروز است

۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۵:۰۴
کد خبر: ۵۱۲۲۶۰
رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تأکید کرد: اشتغال‌آفرینی و ایجاد کسب‌وکار نوعی مجاهدت در جنگ اقتصادی امروز است.

اشتغال‌آفرینی، مجاهدت در جنگ اقتصادی امروز است

به گزارش گروه جامعه ، محمد مخبر که در آیین امضا و مبادله‌ی تفاهم‌نامه‌ی انتخاب ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به عنوان معین اقتصادی شهرستان درگز در خراسان رضوی سخن می‌گفت، با بیان این مطلب افزود: اشتغال‌آفرینی برای مردم و با مدیریت خود آن‌ها، می‌تواند به محرومیت‌زدایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی مناطق محروم به خصوص در روستا‌های کشور منجر شود.

وی با گرامی‌داشت یاد و خاطره‌ی شهدای جنگ تحمیلی و به خصوص شهید سرافراز شهرستان درگز امیر صیاد شیرازی افزود: هر حکومتی دارای جسم و روح است، اما برای دشمن شکل یک حکومت اهمیتی ندارد بلکه با روح آن سر و کار دارد. دشمن و به تعبیر امام راحل، شیطان بزرگ با روح حکومت مشکل و چالش دارد.

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) روح در نظام جمهوری اسلامی ایران را با سه موضوع اسلام، رهبری و مردم مرتبط دانست و تصریح کرد: دین اسلام از چنان جذابیتی برخوردار است که موج آن همه‌ی دنیا را فرا گرفته و دشمنان برای جلوگیری از گسترش روزافزون آن به ایجاد گروه‌هایی مانند داعش و طالبان روی آورده‌اند.

مخبر ادامه داد: رهبری نیز منبعث از اسلام است و اسلام در ولایت فقیه تجسم می‌یابد. دشمنان توطئه‌های فراوانی علیه رهبری نظام تدارک دیده‌اند، اما نتیجه‌ی آن‌ها همیشه شکست بوده است. یک سخنرانی رهبر معظم انقلاب همه‌ی توطئه‌ها و هزینه‌های دشمنان را خنثی می‌کند.

وی مردم را محور همه‌ی امور برشمرد و تأکید کرد: راهی برای توسعه و پیشرفت کشور وجود ندارد مگر حضور مردم در همه‌ی عرصه ها. در جنگ تحمیلی بخشی از کشور درگیر بودند، اما امروز تمام کشور و آحاد مردم با مشکلات ناشی از جنگ اقتصادی دست به گریبان هستند.

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در ادامه با اشاره به اختصاص ۲۵۰ میلیارد تومان از سوی این ستاد به مردم ۸ استان سیل‌زده‌ی کشور گفت: برای نمونه تعهد کرده‌ایم ۳۰ هزار بسته لوازم خانگی و ۳۰ هزار بسته لوازم‌التحریر در میان مردم مناطق سیل‌زده توزیع کنیم که این کار را آغاز کرده‌ایم.

مخبر با تأکید بر این‌که مشکلات کشور فقط به دست خود مردم حل می‌شود، عنوان کرد: چهار هزار روستای کشور را تحت پوشش قرار داده‌ایم و تا به امروز مشکلات دو هزار و ۷۰۰ روستا را از صفر تا صد حل کرده‌ایم.

حضور در مزار شهدا و دیدار با خانواده‌های معظم شهدا از دیگر برنامه‌های رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در سفر به شهرستان درگز بود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *