سرمایه‌های کشور در اختیار جوانان نخبه قرار گیرد

۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۲:۳۸
کد خبر: ۵۱۲۱۵۳
رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تأکید کرد: سرمایه‌های کشور باید در اختیار جوانان نخبه‌ی فعال در حوزه‌ی دانش‌بنیان قرار گیرد.

به گزارش گروه جامعه ، آیین افتتاح و بهره‌برداری هم‌زمان طرح مشارکت اقتصادی بنگاه‌محور دانش‌بنیان «توس‌کات خراسان» و ۴۴۹ طرح اشتغال‌زایی دیگر بنگاه‌محور، اجتماع‌محور و تسهیلات‌محور بنیاد برکت در مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافته‌ی شهرستان‌های سرخس، تربت‌جام، قوچان، سبزوار و نیشابور، با حضور دکتر محمد مخبر، رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و مهندس علی‌رضا رزم‌حسینی استاندار خراسان رضوی برگزار شد.

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در این مراسم شرکت توس‌کات را سندی بر نظرات صحیح و طویل‌المدت و آینده‌نگری مقام معظم رهبری ذکر کرد و گفت: ایشان همواره بر دو مسئله‌ی توسعه‌ی شرکت‌های دانش‌بنیان و پیشرفت علمی کشور تأکید دارند.

مخبر افزود: وقتی ایشان می‌فرمایند به لحاظ علمی در کشور پیشرفت داشته‌ایم، شاید برای خیلی‌ها نقش و تأثیر این پیشرفت در زندگی مردم احساس نشود. وی با تأکید بر این‌که باید سرمایه‌های کشور در اختیار جوانان نخبه قرار گیرد، تصریح کرد: نمی‌توان از جوانانی که در عرصه‌ی دانش‌بنیان فعالیت می‌کنند انتظار آوردن سرمایه داشت. آن‌ها خودشان سرمایه‌ی کشور هستند و باید همه گونه از آن‌ها پشتیبانی و حمایت شود.

مخبر خاطرنشان کرد: اگر قبول داریم که در یک جنگ تمام‌عیار اقتصادی هستیم، پس لجستیک این جنگ حمایت از جوانان نخبه است.

وی خطاب به مدیران شرکت توس‌کات گفت: سرمایه‌ی شما این تشکیلات و تجهیزات نیست، بلکه جوانانی است که دور خود گرد آورده‌اید.

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از رسانه‌ها خواست توجه بیش‌تری به جوانان نخبه و کارآفرینان کشور داشته باشند.

وی بهره‌برداری از ۴۴۹ طرح اشتغال‌زایی برکت در شهرستان‌های سرخس، تربت‌جام، سبزوار و نیشابور را هدیه‌ای برای مردم این مناطق ذکر و تصریح کرد: اقدامات این‌چنینی با قوت ادامه خواهد داشت.

رییس هیأت مدیره‌ی بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) نیز در این مراسم طی یک ویدیو کنفرانس مستقیم و زنده از شهرستان سرخس تأکید کرد: هدف بنیاد برکت از ایجاد طرح‌های اشتغال‌زایی اجتماع‌محور احیای منابع انسانی اجتماعی و طبیعی و استفاده از امکانات مردمی در جهت توسعه‌ی اقتصادی و اجتماعی مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافته است.

محمود عسکری آزاد ادامه داد: بنیاد برکت ۹۹۹ طرح اشتغال‌زایی در شهر‌های سرخس، تربت‌جام و نیشابور در استان خراسان رضوی در دست اقدام دارد که ۴۴۷ طرح امروز به بهره‌برداری می‌رسد و مابقی نیز در شرف راه‌اندازی است که باعث اشتغال ۳ هزار نفر خواهد شد.
۴۴۵ طرح از طرح‌های به بهره‌برداری رسیده‌ی فوق، مربوط به الگوی اشتغال‌زایی اجتماع‌محور برکت تحت عنوان «سحاب» است که در شهرستان‌های سرخس و تربت‌جام راه‌اندازی شده‌اند. براساس این گزارش، این مشاغل در حوزه‌هایی هم‌چون پرورش قارچ، شترمرغ، مرغ بومی، دام سبک و سنگین، صنایع چوبی و ... توسط بنیاد برکتِ‌ِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ایجاد و به بهره‌برداری رسیده‌اند. علاوه بر این لازم به توضیح است، دو طرح اشتغال زایی تسهیلات‌محور برکت هم در شهرستان‌های سبزوار و نیشابور به بهره‌برداری رسیدند.

گفتنی است طرح دانش‌بنیان توس‌کات خراسان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان است که توانسته برای اولین بار در خاورمیانه، صنعت برق کشور را از واردات برخی قطعات با فناوری منحصربه‌فرد خودکفا و بی‌نیاز کند. این شرکت با سرمایه‌گذاری و مشارکت بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در شهرک صنعتی فناوری‌های برتر مشهد، شروع به فعالیت کرده است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *