۲۹ پروژه‌ی عمرانی بنیاد برکت افتتاح شد

۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۵:۴۴
کد خبر: ۵۱۲۰۳۸
پروژه‌ی دو هزار واحدی شهرک مسکونی رسالت مشهد و ۲۹ پروژه‌ی عمرانی برکت، توسط رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در استان خراسان رضوی به‌طور هم‌زمان افتتاح شدند.

به گزارش گروه جامعه ، با حضور رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، استاندار خراسان رضوی، شهردار مشهد و جمعی از مدیران و معاونان ستاد اجرایی، مجتمع مسکونی دو هزار واحدی رسالت مشهد در حاشیه‌ی این شهر و ۲۹ پروژه‌ی عمرانی بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در حوزه‌های فرهنگی، آموزشی، آب‌رسانی و امدادی در استان خراسان رضوی به بهره‌برداری رسید.

شهرک ۲۰۰۰ واحدی مسکونی رسالت مشهد در منطقه‌ی سیس‌آباد در حاشیه‌ی این شهر برای اقشار کم‌درآمد ایجاد شده است.

مدیرعامل گروه ساختمان تدبیر در این مراسم ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) را یکی از موفق‌ترین نهاد‌های کشور در حوزه‌ی مأموریت‌های اجتماعی برشمرد.

علی نیکزاد با تأکید بر این‌که دغدغه‌ی اصلی رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) مباحث اجتماعی است، تصریح کرد: گروه ساختمان تدبیر تا به امروز ۴ هزار واحد مسکونی ارزان‌قیمت را در استان‌های مختلف کشور از جمله تهران، البرز، گیلان، گلستان، اردبیل، اصفهان، کردستان و خراسان رضوی احداث و به بهره‌برداری رسانده است.

وی با اشاره به سرمایه‌گذاری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در حوزه‌ی ساخت مسکن برای محرومان و اقشار کم‌درآمد جامعه گفت: این خانه‌های مسکونی با قیمت حداقلی و با دریافت ۶۰ درصد از قیمت نهایی به متقاضیان تحویل داده می‌شود و مابقی وجه خانه در اقساط بلندمدت دریافت می‌شود.

نیکزاد در پایان ابراز امیدواری کرد که به زودی ساخت مسکن ارزان‌قیمت در یکی دیگر از محلات حاشیه‌ی شهر مشهد توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) آغاز شود.

مدیرعامل بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) نیز در این مراسم با تأکید بر این‌که عمده فعالیت و اقدامات این بنیاد در حوزه‌ی اشتغال‌زایی است، خاطرنشان کرد: بنیاد برکت در کنار ایجاد اشتغال، به تناسب نیاز‌ها در مناطق محروم پروژه‌های عمرانی و آبادانی را نیز در دست اقدام و بهره‌برداری دارد.

سعید جعفری ادامه داد: بنیاد برکت ۶۰۰ پروژه‌ی عمرانی و زیربنایی را با اعتباری بالغ بر ۳۳۰ میلیارد تومان در استان خراسان رضوی در دست اجرا دارد یا به بهره‌برداری رسانده است که احداث ۵۲ مدرسه با ۳۲۲ کلاس درس، ساخت و تحویل ۳۵ مسجد و مرکز فرهنگی، تکمیل بیمارستان ۹۶ تخت‌خوابی درگز، احداث خانه‌های بهداشت، ساخت راه، آب‌رسانی، مرمت قنوات و ... از جمله‌ی این پروژه‌هاست.

مدیرعامل بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) افزود: در حال حاضر ۴۵ پروژه‌ی عمده در حوزه‌ی عمرانی و زیربنایی در استان خراسان رضوی شامل ۲۲ مدرسه با ۱۱۱ کلاس درس و پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد، ۶ مسجد و مرکز فرهنگی و ۱۷ پروژه‌ی عمرانی را در دستور کار داریم که تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهند رسید.

وی در تشریح ۲۹ پروژه‌ی برکت افتتاح شده توسط رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) اظهار داشت: این تعداد پروژه‌ها شامل پروژه‌های آموزشی، آب‌رسانی، سرویس بهداشتی، سالن ورزشی، مسکن محرومین، خانه‌ی عالم و... در شهر‌های مشهد، خواف، سبزوار، گناباد، نیشابور، داورزن، فیروزه و سایر شهر‌های کوچک استان است، که افتتاح و به بهره‌برداری رسیده است.

جعفری ابراز امیدواری کرد که اقدامات بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) برای توسعه، پیشرفت، محرومیت‌زدایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافته‌ی کشور ادامه داشته باشد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *