شهنازی: سهراب مرادی در بهترین وضعیت روحی قرار دارد

15:52 - 25 فروردين 1398
کد خبر: ۵۰۹۸۹۸
دسته بندی: ورزشی ، سایر حوزه ها
دبیرکل کمیته ملی المپیک گفت: سهراب مرادی الان وضعیت بسیار خوبی دارد و برنامه بسیار مناسب نظارتی و حمایتی برای او تنظیم شده که تحت نظر فدراسیون پزشکی ورزشی در حال انجام است.

به گزارش گروه ورزشی و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، نشست ستاد عالی بازی‌های المپیک صبح امروز به ریاست مسعود سلطانی فر و با حضور رئیس و دبیرکل کمیته ملی المپیک در وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

شاهرخ شهنازی در پایان این نشست در خصوص مباحث مطروحه در جلسه گفت: ابتدا گزارشی از وضعیت رشته‌های مدال آور و شانس کسب سهمیه المپیک توسط رئیس مرکز نظارت بر تیم‌های ملی با توجه به اولویت رشته‌ها ارائه شد.

دبیر کل کمیته ملی المپیک ادامه داد: چون بررسی دقیق این موارد نیازمند بررسی دقیق موارد مالی هم هست، بنا شد با همکاری دوستان در وزارت ورزش و تخصیص بودجه سال ۹۸ روی هر کدام از رشته‌ها بر اساس میزان بودجه دولت به صورت دقیق‌تر برنامه‌ها را اجرا کنیم.

شهنازی در خصوص وضعیت سهراب مرادی گفت: گزارش بسیار خوبی توسط رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی از این قهرمان بزرگ کشورمان در جلسه امروز ارائه شد. براساس تصمیم مدیران ارشد ورزش کشور، سهراب مرادی به آلمان اعزام شد تا بررسی‌های لازم برای عمل جراحی او انجام شود. خوشبختانه پس از ارزیابی دوهفته‌ای که یک تیم خوب پزشکی در شهر هانوفر آلمان بر روی او انجام دادند مشخص شد مصدومیت سهراب مرادی می‌تواند با روش‌های دیگر درمان شود و نیاز به عمل جراحی ندارد.

وی افزود: سهراب الان وضعیت بسیار خوبی دارد و برنامه بسیار مناسب نظارتی و حمایتی برای او تنظیم شده است که تحت نظر فدراسیون پزشکی ورزشی در حال انجام است تا بیماری او عود نکند و ما از این بابت بسیار خوشحالیم. همچنین گزارشی در خصوص روند چگونگی برخورد با دوپینگ هم توسط نوروزی ارائه شد تا نظارت کامل بر ورزشکاران شانس مدال کشورمان در المپیک ۲۰۲۰ توکیو صورت پذیرد.

دبیرکل کمیته ملی المپیک در خصوص گزارش ارائه شده توسط رئیس فدراسیون تیراندازی در این جلسه گفت: وضعیت کنونی تیراندازی کشور و مشکلات تامین فشنگ و سلاح در این رشته پرمدال طی گزارشی بررسی شد. دورنمایی از برنامه‌های فدراسیون تیراندازی ارائه شد که اگر این برنامه‌ها عملیاتی و محقق شود بین ۴ تا ۸ سهمیه المپیک امیدواریم برای توکیو ۲۰۲۰ در تیراندازی کسب کنیم.

شهنازی در پایان گفت: بنا شد با تکمیل برنامه‌های عملیاتی فدراسیون تیراندازی طی دو ماه آینده یک بار دیگر نشست تخصصی ستاد عالی بازی‌های المپیک با حضور اعضای کادر فنی تیم‌های ملی تیراندازی برگزار شود تا دورنمای تمام ورزشکاران شانس کسب سهمیه المپیک در این رشته حداگانه بررسی شود.



ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *