استاندار خراسان جنوبی: گزارش آسیب جدی بر اثر بارش‌های اخیر در سطح استان نداشته‌ایم

12:03 - 25 فروردين 1398
کد خبر: ۵۰۹۷۶۲
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه تاکنون گزارش آسیب جدی در سطح استان نداشته‌ایم، گفت: حدود شش تا هفت خانه روستایی دچار آبگرفتگی شدند که سریعا امداد رسانی شدند و همه مسیر‌های مواصلاتی استان نیز باز است.
تلفاتی گزارش نشده استبه گزارش خبرنگار گروه سیاسی ، محمدصادق معتمدیان درباره آخرین وضعیت استان خراسان جنوبی پس از بارش های اخیر بیان داشت: موج جدید بارش‌ها از روز جمعه بعدازظهر، بخش عمده‌ای از شهرستان‌های استان را تحت شعاع قرار داده است و عمدتا شهرستان‌های شرقی و مرزی استان، بیشترین میزان بارندگی را داشتند.

وی ادامه داد: با توجه به آمادگی مطلوبی که در سطح استان برای این بارش‌ها داشتیم، مشکل عدیده‌ای نداشته‌ایم. نیرو‌های امدادی عملیاتی و خدمت رسان در حال فعالیت هستند.
 
استاندار خراسان جنوبی یادآورشد: پس از اعلام سازمان هواشناسی، جلسات متعددی برای مواجههبا خطرات احتمالی در شورای مدیریت بحران استان صورت گرفت. حدود ۳۰۲ اکیپ امدادی ونجاتی برای مواجهه با بارش‌های اخیر در استان سازماندهی شدند.
 
معتمدیان اضافه کرد: همه نیروها در حوزه راهداری،آتش نشانی، هلال احمر، اوژانس و نیرو‌های نظامی آمادگی لازم را داشتند. عمده فعالیت‌های ما پیشگیرانه بود. همه مسیل‌ها، روستا‌ها و رودخانه‌هایی که احتمال طغیان داشتند، شناسایی شدند .
 
وی اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های مهم در این ایام مشارکت مردم وحضور فعالانه و خودجوش جوانان در روستا‌ها بود که اقدامات پیشگیرانه را با همکاری دستگاه‌های امدادرسان  انجام دادند.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه تاکنون گزارش آسیب جدی در سطح استان نداشته‌ایم، افزود: حدود شش تا هفت خانه روستایی دچار آبگرفتگی شدند که سریعا امداد رسانی شدند. همه مسیر‌های مواصلاتی استان باز است.
 
معتمدیان خاطرنشان کرد: در غرب، مرکز و شرق استان آمادگی  لازم را داشتیم. برخی از مدارس را تعطیل اعلام کردیم که اقدام مناسبی بود.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *