مرگ زندانیان دیابتی در زندان‌های آمریکا؛ تاخیر در بررسی شرایط پزشکی زندانیان

12:02 - 25 فروردين 1398
کد خبر: ۵۰۹۶۶۸
عدم بهبود سیستم مراقبتی و بهداشتی در زندان‎های آمریکا سلامت و جان زندانیان را در این کشور با خطرات فراوانی روبرو کرده است.
به گزارش گروه بین الملل ، براساس گزارش‌ها در یک دهه گذشته چندین زندانی دیابتی در آمریکا به دلیل امتناع زندان از ارائه انسولین به آنان، جان خود را از دست دادند.

به گزارش دیلی میل، دست‌کم ۱۲ زندانی دیابتی در زندان‌ها و بازداشتگاه‌های ایالت «جورجیا» آمریکا جان خود را به دلیل عدم دریافت انسولین از دست دادند.
 
این زندانیان که با مشاهده علائم بیماری خود از نگهبانان و کارکنان زندان درخواست انسولین می‌کردند، عموما با بی توجهی آنان مواجهه می‌شدند. زندانبانان و کارکنان زندان‌ها در این موارد اغلب از ارائه انسولین خودداری کرده و علائمی مانند استفراغ روزانه آنان را به عنوان سوءمصرف مواد یا بیماری‌های روانی در پرونده ثبت می‌کردند.
 
 
مرگ زندانیان دیابتی به دلیل عدم ارائه انسولین در زندان‌های آمریکا
 
سلامت و بهداشت حدود ۲.۳ میلیون آمریکایی که در سیستم عریض و طویل زندان‌ها و بازداشتگاه‌های آمریکا به سر می‌برند، به دلیل گران بودن هزینه‌های درمانی نادیده گرفته می‌شود.

دست‌کم ۱۲ زن و مرد آمریکایی در حالی جان خود را به دلیل دیابت در زندان از دست دادند که جرایم سنگینی را مرتکب نشده بودند. تحقیقات جدید نشریه علمی «آتلانتا ژورنال کانستیتوشن» حاکی از بی توجهی به درمان بیماری قابل درمان این افراد است.
 

آمریکا دارای بیشترین جمعیت زندانی در جهان است؛ در واقع شمار آمریکایی‌هایی که در زندان‎ها، بازداشتگاه‌ها و دیگر مراکز اصلاحی به سر می‌برند از کل جمعیت کشور «بوتسوانا» بیشتر و ۲ برابر جمعیت قبرس است. این در حالی است که بهبود شرایط زندان‌ها و مراقبت‌های بهداشتی از زندانیان به موازات رشد شمار زندان‌ها بهبود نیافته و علاوه بر ایجاد مشکلات برای زندانیان در سطح وسیعتر جامعه را نیز با مشکلاتی مواجه کرده است.
 
 
مرگ زندانیان دیابتی به دلیل عدم ارائه انسولین در زندان‌های آمریکا
 
نرخ ابتلا هر دو دسته بیماری‌های روحی و روانی و مزمن در میان زندانیان در مقایسه با جمعیت کشور بسیار بالا است و تاخیر در بررسی شرایط پزشکی زندانیان اغلب تا ۱۴ روز به طول می‌انجامد. این تاخیر زمانی برای یک بیمار مبتلا به دیابت نوع ۱ به معنای مرگ است.
 

در حالی که آمار ارائه شده مربوط به ایالت جورجیای آمریکا است، باید توجه داشت که این پدیده محدود به این ایالت جنوبی نشده و موارد مشابهی نیز پیشتر از ایالت‌هایی مانند «تنسی»، «نبراسکا»، «اوکلاهما»، «ایلینویز» و «آرکانزاس» گزارش شده است. ۶۰ نفر از زندانیان دیابتی در زندان تنسی ادعا کرده‎اند که رد درخواست درمان آنان "مجازاتی بی رحمانه وغیرمعمول" است.

حدود ۲۰۶ هزار و ۷۷۰ نفر زندانی دیابتی در زندان‌های آمریکا حضور دارند که نیاز به بررسی قند خون، تزریق مکرر انسولین و مصرف دارو‌های خوراکی دارند. این رقم سوای تعداد نامعلومی از زندانیان دیابتی است که پیشتر به علت عدم دریافت درمان برای بیماری قابل درمان خود، مرگ وحشتناکی را پشت میله‌های زندان داشته‎اند.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *