رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

دستگیری سارق مقاله‌های علمی مهندس مکانیک در تهران

3:00 - 25 فروردين 1398
کد خبر: ۵۰۹۵۲۳
مرد فریبکار با سرقت مقالات مهندس مکانیک اقدام به فروش تالیفات و مقاله‌های مرد جوان می‌کردند.

دستگری سارق مقاله‌های علمی مهندس مکانیک در تهرانبه گزارش گروه جامعه ، سرهنگ تورج کاظمی رییس پلیس فتا تهران با اعلام این خبر گفت: اواخر اسفند ماه سال گذشته مردی به نام بهرام با حضور در اداره پلیس فتا از ماجرای عجیب فروش تالیفات و مقاله‌‎‌های پژوهشی اش در فضای مجازی خبر داد.

وی افزود: بهرام در اظهاراتش عنوان کرد که مباحث پژوهشی و تحقیقاتی ام در زمینه علوم مکانیک بود که همه را خودم جمع‌آوری و نوشته بودم، اما مردی ناشناس با دسترسی به جزوه‌ها و مقالاتم اقدام به انتشار آن‌ها در بین ۱۶۰ گروه تلگرامی کرده و آن‌ها را به فروش رسانده است.

سرهنگ کاظمی ادامه داد: ماموران پلیس فتا با اقدامات فنی و کمک شاکی پرونده خیلی زود موفق به شناسایی فروشنده مقاله‌های سرقتی مرد جوان شدند.

سرهنگ کاظمی گفت: در تحقیقات مشخص شد که متهم با فروش و تبلیغ مقالات پژوهشی و استفاده از تالیفات شاکی پرونده پول خوبی به جیب می‌زند.

رییس پلیس فتا تهران ادامه داد: ماموران با هماهنگی مقام قضایی در اقدامی غافلگیرانه سارق مقالات علمی که مرد ۲۷ ساله‌ای در شرق تهران است را دستگیر کردند.

وی عنوان کرد: متهم پس از دستگیری در اعترافاتش گفت که با انگیزه مالی و ایجاد پرسش و پاسخ در بین دانشجویان و بالا بردن تعداد اعضاء گروه تلگرامی ام، اقدام به انتشار و فروش مقالات بهرام می‌کردم و از آن طریق با فروش جزوات پژوهشی شاکی با قیمت پائین تر، کسب درآمد می‌کردم.

بنا به این گزارش متهم پس از اعتراف به اتهام خود برای سیر مراحل قانونی به دادسرای جرایم رایانه‌ای منتقل شد.

رئیس پلیس فتا گفت: برای حفظ تعادل جامعه باید رشد فناوری اطلاعات و توسعه‌ی اخلاق به طور متعادل صورت گیردولی شاید اخلاق نتوانسته است در جامعه همپای فناوری اطلاعات توسعه یابد لذا متناسب با رشد سریع فناوری اطلاعات باید به حوزه اخلاق هم توجه نمود چراکه فناوری و اخلاق درکنار هم و دربین کاربران حائز اهمیت است و در حال حاظر یکی از چالش‌های فضای مجازی عدم رعایت حقوق مالکیت فکری می‌باشد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *