کلیه نقشه‌ها پیش از چاپ و انتشار باید با دفتر تقسیمات کشوری هماهنگ شوند

11:46 - 24 فروردين 1398
کد خبر: ۵۰۹۳۶۲
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
مدیرکل دفتر تقسیمات کشوری وزارت کشور گفت: با هدف جلوگیری از درج اطلاعات نادرست به زودی بخشنامه‌ای با امضاء مقام عالی وزارت در دستور کار قرار خواهد گرفت که بر اساس آن کلیه نقشه‌ها پیش از چاپ و انتشار باید با دفتر تقسیمات کشوری هماهنگ شوند.
مدیرکل دفتر تقسیمات کشوری: ضرورت هماهنگی با تقسیمات کشوری قبل از چاپ و انتشار نقشه‌هاگروه سیاسی ؛ سیّد سعید جلالی به‌ منظور شناسایی زمینه‌های همکاری و آشنایی با فعالیت‌های سازمان جغرافیایی نیرو‌های مسلح در زمینه تولید نقشه و طراحی سامانه‌های اطلاعات جغرافیایی، در این سازمان حضور یافت و با رئیس سازمان جغرافیایی نیرو‌های مسلح دیدار کرد.

 مدیر کل دفتر تقسیمات کشوری در این دیدار گفت: این نشست در خصوص هم‌افزایی، هم‌اندیشی و تبادل این دفتر با سازمان جغرافیایی نیرو‌های مسلح برگزار شد که به زودی منجر به عقد یک تفاهمنامه خواهد شد.

جلالی اظهار داشت: کارگروه نامگذاری نقاط دریایی در دفتر تقسیمات کشوری شکل گرفته و تاکنون جلسات متعددی با هدف پاسداشت نام‌های پارسی با حضور ارگان‌ها و سازمان‌های مختلف برگزار شده است.

وی ادامه داد: در سال آتی نیز با محوریت عوارض نام‌های کف دریا همکاری‌هایی با سازمان جغرافیایی نیرو‌های مسلح صورت خواهد گرفت.

جلالی گفت: با هدف جلوگیری از درج اطلاعات نادرست به زودی بخشنامه‌ای با امضاء مقام عالی وزارت در دستور کار قرار خواهد گرفت که بر اساس آن کلیه نقشه‌ها پیش از چاپ و انتشار باید با دفتر تقسیمات کشوری هماهنگ شوند.

مجید فخری رئیس سازمان جغرافیایی نیرو‌های مسلح نیز در این دیدار با اشاره به تهیه اطلس اقوام و اقلیت‌های دینی گفت: در این اطلس از داده‌های جمعیتی مرکز آمار ایران و فرهنگ نام‌های جغرافیایی استفاده شده است.

وی با اشاره به استفاده از نام‌های پارسی در حوزه دریایی افزود: این سازمان آماده هر گونه همکاری و همیاری در کار‌های پژوهشی با وزارت کشور است.
 
 در این نشست رؤسای گروه‌های فنی و نامگذاری دفتر تقسیمات کشوری وزارت کشور نیز حضور داشتند.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *