مشکل قطعی آب در ۳ روستای پلدختر و دلفان/ آب شرب ۷۹۳ روستای سیل زده وصل شد

11:10 - 24 فروردين 1398
کد خبر: ۵۰۹۳۵۹
دسته بندی: اقتصاد ، انرژی
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان گفت: با تلاش‌های صورت‌گرفته آب روستا‌ها وصل شده و در‌حال‌حاضر تنها ۳ روستا در شهر‌های پلدختر و دلفان با مشکل قطع آب همراه است که تلاش‌ها برای رفع مشکل آنان ادامه دارد.

به‌ گزارش گروه اقتصاد به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، علیرضا کاکاوند با بیان اینکه در سیل اخیر لرستان ۷۹۶ روستای استان با قطعی آب، شکستگی شبکه و تخریب تاسیسات و ایستگاه مواجه شد، گفت: با تلاش‌های صورت‌گرفته آب روستا‌ها وصل شده و در‌حال‌حاضر تنها ۳ روستا در شهر‌های پلدختر و دلفان با مشکل قطع آب همراه است که تلاش‌ها برای رفع مشکل آنان ادامه دارد.

وی تصریح کرد: عدم وجود راه دسترسی و قطع برق، دلیل اصلی بروز مشکلات در این روستا‌ها بوده که با اقدامات انجام شده تاکنون چهار دستگاه دیزل ژنراتور برای برق‌رسانی به شبکه و تاسیسات آبرسانی بکارگیری شده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان اضافه کرد: در سیل بهار امسال ۳۰۸ کیلومتر خط انتقال و ۱۱۶ ایستگاه در استان آسیب جدی دیده که از این تعداد ۲۳۰ کیلومتر خط انتقال و ۸۶ ایستگاه مربوط به سیل اخیر بوده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان افزود: شرکت آبفار لرستان با بکارگیری ۳۷ اکیپ عملیاتی و آبرسانی با ۳۰ تانکر سیار توانسته است ضمن وصل کردن آب این روستاها، نیاز‌های ضروری روستانشینان را در خصوص آبرسانی تامین کند.

کاکاوند تصریح کرد: علاوه بر این مهم تاکنون بیش از ۶۰ کامیون آب بسته بندی به روستا‌ها و مناطق سیل‌زده ارسال شده است.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *