بهترین‌ها و بدترین‌های فروش سینما در اکران نوروز ۹۸

12:05 - 24 فروردين 1398
کد خبر: ۵۰۹۲۷۰
سینما در زمان اکران آثار معروف به اکران نوروزی توانست به رقم کلی چهل و دو میلیارد و چهل میلیون تومان دست پیدا کند که نسبت به سال گذشته به مراتب بیشتر بود.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی ، سینمای ایران در اولین روزهای اکران سال پرفروشی را در گیشه تجربه کرد. رقمی که به اعتقاد اکثریت منتقدان سینما اگر با افزایش یلیت سینماها همزمان نبود رقمی بسیار بالاتر را در پی داشت.

با این حال سینما در زمان اکران آثار معروف به اکران نوروزی توانست به رقم کلی چهل و دو میلیارد و چهل میلیون تومان دست پیدا کند که نسبت به سال گذشته به مراتب بیشتر بود. سینماهای کشور اما در تعداد به مقدار بسیار کمی رشد داشتند و در کل میزبان سه میلیون نفر مخاطب بودند.

بهترین‌ها و بدترین‌های فروش سینما در اکران نوروز ۹۸//////////////////شنبه

متوسط قیمت بلیت در سال جدید ۱۳ هزارتومان بود که این رقم روزهای تعطیل و پایان هفته کمی افزایش می یافت. همچون سال گذشته لقب پرفروشترین سینما پردیس سینمایی با فروش نزدیک به ۵ میلیارد تومان به پردیس کوروش تهران رسید. 

اما در نقطه مقابل پردیس کوروش تهران کم فروشترین سینما کشور در اکران نوروز امسال قرار دارد. سینما فردوسی اوزبا آمار ناامید کننده سیصد هزار تومان فروش بدترین آمار فروش در میان تمامی سینماهای تهران و شهرستان ها را از آن خود کرد.

بر همین منوال در بخش پر بیننده ترین سینماها هم همین دو سینما رتبه دار شدند. در بخش پربیننده ترین سینما پردیس سینمایی کوروش تهران با ۲۶۵ هزار نفر اول و سینما فردوسی اوزبا ۶۲ نفر به عنوان کم بیننده‌ترین سینما لقب گرفت.

بهترین‌ها و بدترین‌های فروش سینما در اکران نوروز ۹۸//////////////////شنبه

در میان استان‌ها اما تهران توانست رتبه نخست پرفروش ترین استان را به خود اختصاص دهد. تهران با فروش در حدود ۲۶ میلیارد تومان اول شد و در مقابل استان ایلام با ۱۱ میلیون تومان فروش آخر شد. در بخش پر بیننده و کم بیننده ترین استان‌ها باز هم تهران و ایلام اول و آخر شدند.

در بین سینما‌های کشور سینما پردیس کوروش تهران بیشترین سهم از فروش (۱۲ درصد) و بیشترین سهم از بیینده (۹ درصد) را به خود اختصاص داده است. پس از آن پردیس سینمایی ایران مال تهران بیشترین سهم از فروش (۴/۵ درصد) داشته است، در رده سوم پردیس سینما آزادی تهران با سهم (۹/۴ درصدی) از کل فروش قرار دارد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *