رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

کاروان کمک‌های شهرداری تهران راهی مناطق سیل زده خوزستان شد

10:00 - 24 فروردين 1398
کد خبر: ۵۰۹۲۱۰
کاروان کمک‌های شهرداری تهران امروز صبح از حرم امام خمینی (ره) راهی مناطق سیل زده خوزستان شد.

به گزارش گروه جامعه ، ۷۰ کامیون حاوی کمک‌های مردمی مناطق مختلف شهرداری تهران امروز با حضور تعدادی از مقامات شهرداری از حرم امام راحل به سمت مناطق سیل زده خوزستان اعزام شدند.

مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری در این مراسم با اعلام اینکه استان تهران به عنوان پنج استان یاری دهنده به استان خوزستان تعیین شده است، گفت: امروز حدود ۷۰ کامیون حاوی کمک‌های مردمی و مناطق مختلف شهر تهران که دارای اقلام مصرفی مانند پتو، چادر و مواد خوراکی و وسایل مورداستفاده برای سیل‌زدگان است که به این مناطق اعزام شد.

به گفته وی؛ شهرداری تهران از دوم فروردین کاروان‌های متعددی به مناطق سیل زده در سه استان گلستان، لرستان و خوزستان ارسال کرد که به تناسب مشکلات هر استان اقلام متفاوت بوده است. به عنوان مثال، استان گلستان نیاز به پمپ آب و وسایلی دارد که بتواند آب را از خانه‌ها به بیرون پمپاژ کند. شهرداری تهران به این استان پمپ‌های آب ارسال کرد. از طرفی در مناطقی مانند استان لرستان نیاز به لجن کش و تجهیزاتی است که بتواند گل و لای را از از خانه‌های مردم به بیرون هدایت کند که شهرداری تهران تجهیزات مورد نیاز در این زمینه را ارسال کرد.

یزدانی تاکید کرد که تجهیزات امدادی و نیرو‌های خدماتی و یاری دهنده به مناطق سیل زده از روز‌های قبل بر اساس نیاز‌هایی که اعلام شده است از سوی شهرداری اعزام شده‌اند و امروز اقلام مصرفی و کمک‌های مردمی ارسال خواهد شد. این اقلام توسط هلال احمر در مناطق مختلف سیل زده توزیع خواهد شد.

وی گفت: معاون امور مناطق شهرداری تهران هم اکنون در مناطق سیل زده حاضر است و در صورتی که نیازی به کمک رسانی شهرداری تهران باشد دریغ نخواهد شد. البته مدیریت امداد رسانی به سیل زدگان توسط وزارت کشور و استانداری‌ها انجام می‌شود و شهرداری تهران وظایفی را انجام می‌دهد که از سوی استانداری آن‌ها محول خواهد شد.

همچنین در این مراسم مهدی داوری مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران اعلام کرد که این سازمان از ابتدای بروز سیل نیرو‌های خود را در قالب گروه‌های امدادی به مناطق سیل زده روانه کرده و این نیرو‌ها همچنان در حال یاری رساندن به مردم هستند.

وی گفت: سازمان آتش نشانی تهران همچنان آمادگی دارد مسئولیت‌هایی که به او سپرده می‌شود را در راستای کمک به سیل زدگان انجام دهد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *