خسارت ۲ هزار میلیارد تومانی سیل به واحد‌های تولیدی

14:05 - 23 فروردين 1398
کد خبر: ۵۰۹۱۷۴
دسته بندی: اقتصاد ، صمت و کشاورزی
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به خسارت حدود ۲ هزار میلیارد تومانی سیل به واحد‌های صنعتی، معدنی و صنفی از کمک به واحد‌های این بخش از طریق امهال وام، معافیت مالیاتی و... خبر داد.

به گزارش گروه اقتصاد به نقل از شاتا، رضا رحمانی درباره خسارت سیل به بخش‌های صنعت، معدنی و تجارت گفت: حدود ۲ هزارمیلیارد تومان این واحد‌ها خسارت دیده اند و ۲۵ شهرک صنعتی دچار آب گرفتگی شده است و البته هنوز آمار استان خوزستان به این لیست اضافه نشده است.

وی افزود: همچنین ۳۰۰ واحد صنعتی آسیب دیده اند و ۹ هزار واحد صنفی دچار آب گرفتگی و خسارت از ۲۰ تا ۹۰ درصد شده اند.
به گفته‌ی وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسات آتی دولت پیشنهادات مشترک این وزارتخانه به همراه وزارت کشور و سازمان برنامه و بودجه برای کمک به واحد‌ها مطرح می‌شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: تسهیلاتی همچون امهال وام، معافیت مالیاتی برای آن‌ها که بیشتر اسیب مواجه شده اند، اعطا می‌شود و در بخش مسکن، معیشت مردم و... دولت مصمم به کمک به مردم است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: تسهیلات بلاعوض برای مساکن روستایی است و همچنین وام کم بهره تا سقف ۴۵ میلیون تومان است برای اصناف در نظر گرفته شده است، در حوزه کمک به واحد‌های صنعتی نیز هفته‌های اینده تصمیم گیری می‌شود.

وی با بیان اینکه پل ها، راه‌ها و زیرساخت شهرک‌ها در جریان سیل آسیب دیده که برای رفع آن مساعدت خواهد شد، گفت: در استان‌هایی که سیل وجود نداشت نیز بخش‌های صنعتی معدنی و تجاری مشارکت کردند و همکاران ما در سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت و شرکت شهرک‌های صنعتی نیز در مدیریت بحران نقش داشتند.

رحمانی عنوان کرد: در این مدت کمک‌هایی از سوی فعالان بخش خصوصی و صنعتگران استان‌های مختلف جمع اوری شد که برای استان‌های سیل زده ارسال شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین درباره خسارت سیل به صنعت و تجارت ایلام، با بیان اینکه مدیریت و هماهنگی در این استان، اسیب سیل را به حداقل رسانده است، گفت: ایلام در صنعت پتانسیل بالایی دارد که متاسفانه به این اندازه توسعه نیافته است، با این همه، در حال حاضر پروژه‌های خوبی به خصوص در حوزه پتروشیمی و صنایع پایین دستی در استان وجود دارد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *