فرمانده قرارگاه امداد ذوالفقار: «جلوگیری از نفوذ آب» در دستور کار ارتش در منطقه جنوب است

11:07 - 22 فروردين 1398
کد خبر: ۵۰۸۹۷۱
دسته بندی: سیاست ، دفاعی و مقاومت
فرمانده قرارگاه امداد ذوالفقار ارتش در خوزستان گفت: در شرایط موجود ترمیم سیل‌بند‌ها و جلوگیری از نفوذ آب در دستور کار یکان‌های ارتش در منطقه جنوب قرار دارد و امکانات مهندسی سنگین، سبک و ظرفیت نیروی انسانی معطوف به این ماموریت است که در حال حاضر نیز تقویت شده است.
ترمیم سیل بند‌ها و جلوگیری از نفوذ آب اولویت ارتش در منطقه جنوب استگروه سیاسی ؛ امیر دریادار حبیب‌الله سیاری در خوزستان گفت: اقدامات اولیه ارتش از زمان وقوع سیل نجات هموطنان توسط خودرو‌های سنگین، قایق‌ها و بالگرد‌های ارتش و تخلیه اماکنی بود که برابر نظر ستاد مدیریت بحران باید انجام می‌شد.

وی افزود: ارتش در بیش از دو سوم از روستا‌هایی که تخلیه شد، حضور تعیین کننده داشت و اسباب و اثاثیه و حتی احشام آن‌ها به مناطق امن منتقل و مردم در نقاط پیش‌بینی شده توسط هلال احمر و ستاد مدیریت بحران و در پادگان‌های ارتش، اسکان داده شدند.

امیر دریادار سیاری افزود: در شرایط موجود ترمیم سیل‌بند‌ها و جلوگیری از نفوذ آب در دستور کار یکان‌های ارتش در منطقه جنوب قرار دارد و امکانات مهندسی سنگین، سبک و ظرفیت نیروی انسانی معطوف به این ماموریت است که در حال حاضر نیز تقویت شده است.

فرمانده قرارگاه امداد ذوالفقار ارتش در خوزستان تصریح کرد: آب گاهی اوقات در سیل‌بند‌ها نفوذ می‌کند و اولین کسانی که سیل‌بند‌ها را ترمیم می‌کنند، مردم هستند.

وی تاکید کرد: مردم خوزستان یک روز در برابر دشمن محکم ایستادند و امروز در برابر سیل ایستادگی می‌کنند.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *