رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

خسارت پرداختی به کشاورزان سیل زده به ۲۰۰ میلیارد ریال رسید

13:08 - 21 فروردين 1398
کد خبر: ۵۰۸۷۵۷
دسته بندی: اقتصاد ، صمت و کشاورزی
صندوق بیمه کشاورزی اعلام کرد: از ۱۵ فروردین ماه تاکنون مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال خسارت به بیمه گذاران ناشی از سیل اخیر در استان‌های مختلف کشور پرداخت شده است که این روند ادامه دارد.

به گزارش گروه اقتصاد به نقل از صندوق بیمه کشاورزی، در پی وقوع سیل گسترده فروردین ماه 98 در گستره وسیعی از کشور، صندوق بیمه کشاورزی بخشی از خسارات مناطق سیل زده را پرداخت کرده است.

این بدان معناست که به طور متوسط روزانه یک میلیارد تومان از خسارت بیمه گذاران بخش کشاورزی پرداخت شده است.

به طور حتم خسارت بیمه گذاران پس از بررسی و تایید به تدریج پرداخت می شود و این روند تا تکمیل ارزیابی همه مزارع خسارت دیده ادامه خواهد داشت.

به منظور دقت و سرعت بیشتر، فناوری های ماهواره ای سنجش از دور (Remote Sensing) و سامانه اطلاعات جغرافیایی (GIS) دانش بنیان در ارزیابی خسارات اخیر به کار گرفته شده است.

پس از رخداد سیل گسترده اخیر در کشور، گروه های تخصصی ارزیابی فنی بیمه کشاورزی در شمار نخستین نیروهایی بودند که در عرصه های سیل زده حضور یافته و در ایام تعطیلات فروردین، کار ارزیابی خسارات را به طور جدی آغاز کردند.

خسارات بیمه گذاران برخی از مناطق آسیب دیده همچون آق قلا و گمیشان در استان گلستان و استان های لرستان، مازندران و خوزستان پرداخت شده و بقیه نیز در حال تکمیل فرآیند ارزیابی خسارات و پرداخت غرامت قرار دارند.

صندوق بیمه کشاورزی از کشاورزان خواست تا در طی سال نسبت به تهیه بیمه نامه کشاورزی، از نزدیک ترین شعبه بانک کشاورزی یا دفاتر خدمات بیمه کشاورزی، اقدام کنند، تا در هنگام وقوع حوادثی مانند سیل، طوفان، سرما و یخبندان، زلزله و بروز بیماری های دام، طیور و آبزیان، امکان دریافت غرامت را از طریق سازوکار آسان بیمه کشاورزی داشته باشند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *