نشر شهید کاظمی کتاب شهید محمدتقی سالخورده را منتشر می‌کند

17:13 - 21 فروردين 1398
کد خبر: ۵۰۸۶۵۳
دسته بندی: فرهنگی ، عمومی
نویسنده «شهید عزیز» گفت: نشر شهید کاظمی به زودی کتابم درباره شهید محمدتقی سالخورده را منتشر می‌کند.

نشر شهید کاظمی کتاب شهید محمدتقی سالخورده را منتشر می‌کندمصیب معصومیان در گفتگو با خبرنگار گروه فرهنگی گفت: کتابم درباره شهید محمدتقی سالخورده با عنوان «هفت روز دیگر» روانه بازار خواهد شد.

وی درباره ویژگی‌های شهید سالخورده بیان کرد: این شهید، فرمانده گردان، فردی با تدبیر، تاثیرگذار و البته بسیار شوخ بود. وی جوانی خوش تیپ بود و به واسطه ویژگی‌های رفتاری و شخصیتی که داشت نگاه کردنش به همه بسیار آرامش می‌بخشید. شهید سالخورده به شهید آینده شهرت داشت اگرچه هیچگاه نمی‌دانستیم و فکرش را هم نمی‌کردیم که اینقدر زود به شهادت رسد.

این نویسنده یادآور شد: روزی از وی وضعیت و مشکلات را جویا شدم. شهید سالخورده در پاسخ به من گفت: مشکل همیشه وجود دارد، اما ما برای رضای خدا کار می‌کنیم و آمده‌ایم تا با مشکلات دست و پنجه نرم کنیم. وی فرمانده گردان بود، اما به خاطر ارتباط‌گیری قوی که با بچه‌هایش داشت کسی نمی‌دانست که سالخورده فرمانده گردان است. مدام در چادر بچه‌های گردانش بود و با تک تک آن‌ها دست می‌داد و صحبت می‌کرد.

وی تصریح کرد: وقتی برای بار دوم شهید سالخورده عازم سوریه شد، مادرش از وی پرسید برای عروسی خواهر همسرت چه زمانی باز می‌گردی و وی در آن لحظه گفته بود که هفت روز دیگر. با ورود وی به سوریه و شهادت پیکر محمدتقی سالخورده هفت روز بعد به میهن بازگشت و من هم آن را به عنوان اسم کتاب انتخاب کردم.

معصومیان خاطرنشان کرد: شهید محمدتقی سالخورده ۲۱ فروردین سال ۱۳۹۵ در خان طومان شهید شد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *