افزایش سن امید به زندگی زنان در سیستان بلوچستان

9:52 - 22 فروردين 1398
کد خبر: ۵۰۸۶۴۸
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: امید به زندگی در سیستان و بلوچستان از ۵۸ سال در سال ۱۳۵۷ به ۷۵ سال در حال حاضر رسیده است

افزایش سن امید به زندگی زنان در سیستان بلوچستانبه گزارش گروه فضای مجازی ، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: امید به زندگی در سیستان و بلوچستان از ۵۸ سال در سال ۱۳۵۷ به ۷۵ سال در حال حاضر رسیده است.

سید مهدی طباطبایی افزود: همچنین در ۴۰ سال گذشته، مرگ و میر مادران و کودکان کاهش یافته به طوری که مرگ و میر حدود ۳۰۰ نوزاد در هر ۱۰۰ هزار تولد زنده، هم اکنون به کمتر از ۳۰ مورد درهر ۱۰۰ هزار تولد رسیده است.

وی با اشاره به شعار امسال روز جهانی سلامت با عنوان پوشش همگانی خدمات، افزود: زمانی این شعار بصورت کامل محقق می‌شود که مردم مشارکت کنند که قطعا این همکاری سبب حفظ و ارتقا سلامت خواهد شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: در برنامه تحول نظام سلامت، برای طیف‌های سنی جمعیت برنامه ریزی شده است و برای تمام کودکان، نوجوانان، جوانان، میانسالان و سالمندان بسته‌های خدمتی جامعی تهیه شده و هدف این است که با نگاه پیشگیری از بیماری ها، سلامت را ارتقا دهیم.

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *