اطلاعیه سازمان لیگ درباره شرایط مدارک اعضای کادرفنی تیم‌های لیگ برتری

15:49 - 20 فروردين 1398
کد خبر: ۵۰۸۴۵۱
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
سازمان لیگ فوتبال ایران در مورد مدارک اعضای کادرفنی تیم‌های لیگ برتری اطلاعیه‌ای صادر کرد.

به گزارش و به نقل از سایت سازمان لیگ فوتبال ایران، متن اطلاعیه که در خصوص باشگاه‌های لیگ برتری صادر شده به شرح زیر است:

احتراماً به اطلاع می‌رساند پیرو اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا و در راستای استقرار و رعایت الزامات مجوز حرفه ای/ملی، در فصل ۹۹-۹۸ به بعد سازمان لیگ فوتبال در سطح لیگ برتر تنها مجاز به ثبت قرارداد سرمربیانی است که دارای حداقل مدرک معتبر مربیگری حرفه‌ای آسیا (Professional Coaching Diploma) و یا مدارک مربیگری که در کنفدراسیون فوتبال آسیا معادل مدرک فوق ارزیابی گردید باشند.

همچنین لازم به ذکر است سایر اعضا کادر فنی بر اساس الزامات مجوزحرفه‌ای باید واجد شرایط زیر باشند:

۱- کمک مربی: باشگاه باید حداقل یک کمک مربی که دارای حداقل مدرک مربیگری A آسیا باشد را معرفی نماید.

۲- پزشک: باشگاه موظف است الزاماً یک پزشک دارای حداقل مدرک پزشکی عمومی که دارای مدرک تحصیلی معتبر و شماره نظام پزشکی باشد را به عنوان پزشک تیم معرفی نموده و وی موظف هست در کلیه مسابقات بر روی نیمکت تیم حاضر باشد.

۳- فیزیوتراپ: باشگاه موظف است الزاماً یک فیزیوتراپ دارای مدرک تحصیلی معتبر را معرفی نموده و او موظف است در کلیه مسابقات بر روی نیمکت تیم حاضر باشد.

۴- مربی دروازه بان ها: پیشنهاد می‌گردد باشگاه‌های حاضر در لیگ برتر نسبت به استخدام مربی تخصصی دروازبانی که دارای حداقل الزامات مربیگری AFC باشد را اقدام فرمایند.

۵- مربی بدنساز: پیشنهاد می‌گردد باشگاه‌های حاضر در لیگ برتر نسبت به استخدام مربی بدنساز واجد شرایط که دارای حداقل الزامات مربیگری باشد را اقدام فرمایند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *