رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

رونق تولید با یک اجماع ملی در کشور جنبه اجرایی و عملیاتی بگیرد

12:31 - 20 فروردين 1398
کد خبر: ۵۰۸۳۴۳
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
نماینده عالی قوه قضاییه در استان یزد گفت: رونق تولید نباید تنها در قالب بخشنامه و صورت جلسه باقی بماند بلکه باید با یک اجماع ملی، جنبه اجرایی و عملیاتی بگیرد.

رونق تولید باید در کشور جنبه اجرایی و عملیاتی بگیردبه گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی ، محمدرضا حبیبی رئیس کل دادگستری استان یزد در دیدار شورای قضایی استان با نماینده، ولی فقیه و امام جمعه یزد، نماینده عالی قوه قضاییه در این استان گفت: رونق تولید نباید تنها در قالب بخشنامه و صورت جلسه باقی بماند بلکه باید با یک اجماع ملی، جنبه اجرایی و عملیاتی بگیرد.

وی اظهار داشت: برای اجرایی شدن منویات مقام معظم رهبری و تأکید معظم له در مسئله تولید و رونق آن در کشور، باید یک کار جهادی و حرکت انقلابی بین مردم و به ویژه مدیران و مسئولان شکل بگیرد تا این امر مهم محقق گردد.

رئیس کل دادگستری استان یزد، تصریح کرد: رونق تولید، نیازمند حرکت و عزم همه آحاد جامعه و مسئولان است تا هر یک در زمینه‌های مختلف بستر‌های تولید را هموار و برای رونق آن تلاش نمایند.

حبیبی به نقش دستگاه قضایی در مسئله رونق تولید اشاره کرد و بیان داشت: از سنوات گذشته ستاد اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در استان تشکیل و جلسات خوبی برگزار شده است که در سال جاری باید با تقویت این ستاد نقش محوری و حمایتی دستگاه قضایی در حمایت قانونی از سرمایه گذاری ایفا و با توان و قدرت بیشتر در این زمینه کار شود.

وی ابراز داشت: بحث فساد و سوء استفاده از منابع ملی و دولتی در جای خود با جدیت و قاطعیت دنبال می‌شود، اما در جا‌هایی نیز که افرادی در زمینه سرمایه گذاری، تولید و اشتغال زایی فعال هستند و نقش آن‌ها در این موضوع مشخص است باید از تنگ نظری و برخی امور دست و پاگیر گذشت و شرایط را تسهیل نمود.

رئیس کل دادگستری استان یزد، تصریح کرد: دستگاه قضایی هرگز در مقابل فساد و سوء استفاده کوتاه نخواهد آمد، اما نقش خود را در حمایت قانونی از سرمایه گذاری و ایجاد فرصت‌های مناسب جهت سامان دهی شرایط تولید کنندگان ایفا می‌کند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *