رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

جابه‌جایی مسافر در راه آهن تهران ۱۹ درصد رشد داشت

12:13 - 20 فروردين 1398
کد خبر: ۵۰۸۳۲۸
دسته بندی: اقتصاد ، انرژی
مدیرکل راه آهن تهران گفت: از ۲۵ اسفند ۹۷ تا ۱۵ فروردین ۹۸، ۸۱۲ هزار و۵۲۰ نفرسهم جابجایی مسافر از ایستگاه راه آهن تهران بوده که درمقایسه با سال گذشته رشد ۱۹ درصدی داشته است.

به گزارش گروه اقتصاد به نقل از روابط عمومی اداره کل راه آهن تهران، عابدین هادی نژاد عنوان کرد: آمار جابجایی مسافر در ایام پیک نوروز ۹۷ از ایستگاه راه آهن تهران۶۸۱ هزار ۸۲۰ نفر بوده که این رقم در نوروز ۹۸ با رشد ۱۹ درصدی به ۸۱۲ هزار و ۵۲۰ نفر مسافر افزایش داشته است.

وی با اشاره به رشد قابل توجه ضریب اشغال صندلی در ایام پیک نوروز در قطار‌های مسافری تهران عنوان کرد: در نوروز امسال چهار مسیر جدید به شهر‌های همدان، کرمانشاه، رشت، و ارومیه قطار اعزام شد و سهم اداره کل راه آهن تهران در اعزام قطار‌های مسافری رشد داشته است.

مدیرکل راه آهن تهران با اشاره به اعزام روزانه ۲۷ رام قطار در مسیر خراسان، ۱۷ رام قطار در مسیرجنوب، ۸ رام قطار در مسیر آذربایجان، و سه رام قطار در مسیر شمال از ایستگاه راه آهن تهران بیان کرد: در ایام پیک نوروزی روزانه بیش از ۱۱۰ رام قطار از ایستگاه راه آهن تهران اعزام و به همین تعداد قطار وارد ایستگاه راه آهن تهران شده است.

عابدین هادی نژاد در خصوص حرکت روزانه ۳۲ رام قطار حومه‌ای در ایام پیک نوروزی افزود: در مسیر شهر پرند روزانه ۹ رام قطار، هشتگرد پنج رام قطار، پیشوا و گرمسار ۸ رام قطار، قم و جمکران ۶ رام قطار، قزوین و تاکستان سه رام قطار که در مجموع با احتساب رفت و برگشت این قطار‌ها روزانه ۶۴ رام قطار به شهر‌های اطراف تهران اعزام شد.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *