آمریکا به لیستی از کالا‌های وارداتی از اتحادیه اروپا تعرفه اعمال می‌کند

11:36 - 20 فروردين 1398
کد خبر: ۵۰۸۲۳۹
آمریکا در پاسخ به اقدام اروپا مبنی بر تخصیص یارانه بر هواپیما‌های ایرباس که موجب وارد شدن خسارت ادعایی ۱۱ میلیارد دلاری به این کشور شده، به لیستی از کالا‌های وارداتی از اتحادیه اروپا تعرفه اعمال می‌کند.

آمریکا به لیستی از کالا‌های وارداتی از اتحادیه اروپا تعرفه اعمال می‌کندبه گزارش گروه بین‌ الملل ، نماینده تجاری آمریکا لیستی از کالا‌های اتحادیه اروپا از هواپیما‌های تجاری تا فرآورده‌های لبنی، در راستای اقدام متقابل علیه اقدام اتحادیه اروپا در تخصیص یارانه بر هواپیما‌های ایرباس پیشنهاد داده است.

بر اساس گزارش رویترز نماینده تجاری آمریکا با این اقدام گفته که روند اقدام تلافی جویانه علیه ۱۱ میلیارد دلار زیان از سوی اتحادیه اروپا را آغاز کرده است.

رویترز نوشت: سازمان تجارت جهانی به این نتیجه رسیده که تخصیص یارانه بر ایرباس از سوی اتحادیه اروپا «اثرات نامطلوب» برای آمریکا داشته است.

آمریکا و اروپا به مدت بیش از یک دهه با یکدیگر بر سر ادعای «پرداخت یارانه غیرقانونی به ایرباس و بوئینگ» در تنش هستند و علیه یکدیگر در سازمان تجارت جهانی شکایت کرده‌اند.

۲ طرف در راستای کسب منافع از تجارت جهانی هواپیما، میلیارد‌ها دلار یارانه به شرکت‌های هواپیمایی خود پرداخت کرده‌اند.

رویترز می‎افزاید: اقدام نماینده تجاری آمریکا مبنی بر اعمال تعرفه به لیستی از کالا‌های اتحادیه اروپا آغاز تنش به حساب می‌آید.

نماینده تجاری آمریکا می‌گوید که اتحادیه اروپا بخش عظیمی از یارانه خود به ایرباس را بدون تغییر باقی گذاشته و از زمان آغاز تنش‌ها، کمک‌های خود در این زمینه را افزایش داده است.

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *