انتخاب ایران بعنوان نایب رییس اول مجمع بانک توسعه اسلامی

20:20 - 19 فروردين 1398
کد خبر: ۵۰۸۱۷۲
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
جمهوری اسلامی ایران در چهل و چهارمین اجلاس سالانه هیات عامل بانک توسعه اسلامی به عنوان نائب رییس اول بانک برای اجلاس سال آینده انتخاب شد.

انتخاب ایران بعنوان نایب رییس اول مجمع بانک توسعه اسلامیبه گزارش گروه اقتصاد ، چهل و چهارمین اجلاس سالانه هیات عامل بانک توسعه اسلامی با حضور مدیران ارشد و وزرای اقتصادی و توسعه کشور‌های عضو، روسا و نمایندگان سازمان‌های مالی و اقتصادی بین المللی از تاریخ ۱۶ لغایت ۱۷ فرردین ماه سال جاری در مراکش برگزار شد که از سوی ایران نیز هیاتی از وزارت امور اقصادی و دارایی به سرپرستی معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی این وزارتخانه در نشست فوق شرکت داشت.

براین اساس، رییس و نواب رییس چهل و پنجمین اجلاس سالانه بانک توسعه اسلامی که قرار است سال آتی در جده عربستان سعودی برگزار شود، انتخاب و حسب انتخاب کمیته هیات عامل بانک توسعه اسلامی؛ عربستان سعودی به عنوان رییس و جمهوری اسلامی ایران و پاکستان نیز به عنوان نواب رئیس اول و دوم چهل و پنجمین اجلاس این بانک انتخاب شدند.

کشور‌های مزبور تا پایان اجلاس سال بعد، عهده دار این سمت خواهند بود. این انتخاب در شرایط کنونی موفقیت درخوری در حوزه دیپلماسی اقتصادی دولت محسوب شده که فرصت‌های جدیدی را پیش روی کشورمان باز خواهد کرد.

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *