تقدیر و تشکر کمیته ملی المپیک ایران از رئیس شورای المپیک آسیا

18:24 - 19 فروردين 1398
کد خبر: ۵۰۸۱۵۸
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
کمیته ملی المپیک طی نامه‌ای به شیخ احمد رئیس شورای المپیک آسیا از توجه ویژه وی به ورزش ایران و عضویت ۱۳ ایرانی در سمت‌های مختلف OCA تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش گروه ورزشی و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک، در بیست و هشتمین نشست هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک بود که اعضا، فهرست نهایی کاندیدا‌های انتخابات شورای المپیک آسیا و کمیسیون‌های متبوعه را نهایی کرد و طی آن صالحی‌امیری رئیس کمیته ملی المپیک برای عضویت در هیئت اجرایی شورای المپیک آسیا، عبدالحمید احمدی برای کمیته فرهنگی، محمد علیپور عضو هیئت اجرایی و رئیس فدراسیون انجمن‌های ورزشی برای کمیته ورزش برای همه، فضل الله باقرزاده رئیس فدراسیون شمشیر بازی و نایب رئیس کمیته برای کمیته آموزش و پژوهش، علی دادگر رئیس فدراسیون تیراندازی و عضو هیئت اجرایی برای کمیته قوانین، محمود عبدالهی مدیر روابط عمومی کمیته برای کمیته رسانه و خانم مهین فرهادی زاد برای کمیته ورزش و زنان به شورای المپیک آسیا معرفی شدند.

در ادامه مقرر شد تا کمیسیون ورزشکاران و کمیسیون پزشکی نیز کاندیدا‌های خود را بعد از تشکیل جلسه معرفی نمایند که در خاتمه هادی ساعی و خانم روشنک مرادی به دیگر اعضای فهرست کمیته جهت معرفی به OCA اضافه شدند. لذا صالحی‌امیری در سی و هشتمین مجمع عمومی شورای المپیک آسیا (اسفندماه ۹۷ - تایلند) بعنوان عضو هیئت اجرایی شورای المپیک آسیا انتخاب شد و عصر روز گذشته هم ۱۲ نماینده ایرانی به عضویت کمیته‌های مختلف شورای المپیک آسیا درآمدند.

بر این اساس سیدنصرالله سجادی بعنوان عضو کمیته هماهنگی، علی دادگر بعنوان عضو کمیته همراهی، هادی ساعی بعنوان عضو کمیته ورزشکاران، فضل الله باقرزاده بعنوان عضو کمیته آموزش، محمد علیپور بعنوان عضو کمیته ورزش برای همه، محمود عبداللهی بعنوان عضو کمیته رسانه، مهین فرهادی زاد بعنوان عضو کمیته زنان و ورزش، عبدالحمید احمدی بعنوان عضو کمیته فرهنگی و روشنک مرادی بعنوان عضو کمیته پزشکی شورای المپیک آسیا انتخاب و معرفی شدند.

همچنین در فهرست اعلام شده، اصغر رحیمی بعنوان عضو کمیته ورزش، مهرافزا منوچهری بعنوان عضو کمیسیون ورزش و محیط زیست و رضا نصیری بعنوان عضو کمیته اطلاعات و آمار از سوی شورای المپیک آسیا انتخاب شده‌اند.

این برای نخستین بار است که ۱۳ ایرانی که سه تن از آن‌ها از جامعه ورزش بانوان کشورمان می‌باشند در کمیته‌های مختلف شورای المپیک آسیا OCA صاحب کرسی شدند.

کمیته ملی المپیک انتخاب تک تک این عزیزان را تبریک گفته و اعلام می‌دارد عضویت هر ایرانی در هر پست مهم و کلیدی ورزش را افتخاری بزرگ می‌داند و قطعا حمایت لازم را از تمامی افراد مستعد برای کسب کرسی‌های ارزشمند و تاثیرگذار بعمل خواهد آورد.

کمیته ملی المپیک پیرو عضویت ۱۴ ایرانی در بخش‌های مختلف شورای المپیک آسیا و آنوک (عضویت قراخانلو در کمیسیون فرهنگ و آموزش ANOC) نامه‌ای را خطاب به شیخ احمد الفهد الصباح تهیه کرده و طی آن از ایشان و دست اندرکاران OCA بواسطه توجه ویژه و بالا بردن جایگاه ورزش ایران تقدیر و تشکر بعمل آورده است.

امید است تمامی نمایندگان ایرانی صاحب کرسی در مجامع بین المللی ورزش بتوانند با طرح، ایده، فکر و مشورت‌های خلاقانه خود راه گشای عضویت دیگر افراد مستعد بوده و از شأن و جایگاه ورزش ایران دفاع نمایند.

لازم به ذکر است، تمامی نامه‌های بین المللی کمیته ملی المپیک با نظارت مستقیم مسئولین تنظیم و ارسال می‌گردد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *