اسکان ۱۰۷هزار سیل زده/ سیل ۶۰هزار میلیارد ریال خسارت وارد کرد

10:27 - 19 فروردين 1398
کد خبر: ۵۰۷۸۷۳
رئیس جمعیت هلال احمر گفت: تاکنون ۲۸۰ هزار نفر توسط جمعیت هلال احمر امدادرسانی شده و ۱۰۷ هزار نفر نیز اسکان یافته اند.

به گزارش گروه جامعه ، علی اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر کشور امشب در برنامه گفتگوی ویژه خبری در خصوص چگونگی توزیع کالا در نقاط سیل زده گفت: در حال حاضر مشکل تأمین اقلام زیستی و امدادی نداریم و برخی مشکلات موجود مربوط به توزیع است. امیدواریم با کمک دستگاه‌های مسئول، برقراری نظم و آرامش بیشتر این مشکلات نیز مرتفع شده و موفق به امداد رسانی کامل شویم.

وی افزود: هلال احمر همراه با دیگر نیرو‌های امدادی ازجمله سپاه، ارتش، سمن‌ها و خیریه‌ها در حال امدادرسانی است. تمامی دستگاه‌ها در کنار یکدیگر در حال هم افزایی هستند تا در مناطقی که کالا توزیع شده مجدداً توزیع نداشته باشیم.

پیوندی تصریح کرد: تاکنون ۲۸۰ هزار نفر توسط جمعیت هلال احمر امدادرسانی شده و ۱۰۷ هزار نفر نیز اسکان یافته یافته‌اند. ۶ فروند هلیکوپتر هلال احمر نیز در فرایند توزیع کالا در حال استفاده هستند.

رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه مدیریت بحران به یک تعامل چندگانه و هماهنگی همه دستگاه‌ها نیاز دارد، تصریح کرد: خوشبختانه بر اساس قانون مدیریت بحران وظیفه همه دستگاه مشخص است و همگی به صورت واحد در حال خدمت هستند. هلال احمر نیز در حد توان خود در حال خدمت رسانی است و مدیریت بحران تنها بر عهده هلال احمر نیست بلکه نیازمند همکاری تمامی نهاد‌ها است.

پیوندی افزود: هلال احمر پک‌های یک ماهه و ۷۲ ساعته برای خانوار‌ها دارد و میان سیل زدگان توزیع شده است.

وی با توضیح جزئیاتی درباره خسارات وارد شده به مناطق سیل زده بیان کرد: تاکنون ۶۰ هزار میلیارد ریال خسارت به استان‌های گلستان، لرستان خوزستان، ایلام و دیگر مناطق درگیر سیل وارد شده و ۷۰ تن نیز جان باخته اند.

پیوندی تاکید کرد: از همیاری تمامی هموطنان کمال تشکر را داریم و تقاضا دارم تا مردم با کمک‌های خود در کنار دستگاه‌های امدادرسان و هموطنان سیل زده باشند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *