قدس پایتخت همیشگی فلسطین است

21:34 - 18 فروردين 1398
کد خبر: ۵۰۷۸۱۶
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
روسای مجالس ایران و اردن در حاشیه اجلاس اتحادیه بین المجالس جهانی (IPU) با یکدیگر دیدار و تاکید کردند که قدس پایتخت همیشگی فلسطین خواهد بود.

به گزارش گروه سیاسی به نقل از خانه ملت،علی لاریجانی بعدازظهر امروز (یکشنبه ۱۸ فروردین) در حاشیه اجلاس اتحادیه بین المجالس جهانی (IPU) با عاطف الطراونه رئیس مجلس اردن دیدار دیدار و گفت وگو کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در این دیدار با تاکید بر اینکه مسئله اصلی جهان اسلام که همان موضوع فلسطین است، نباید مورد غفلت کشور‌های اسلامی قرار گیرد، گفت: امروز در صحنه بین الملل کسی از اقدامات و تصمیمات ترامپ حمایت نمی‌کند و شرایط برای ائتلاف کشور‌های اسلامی علیه دشمن اصلی خود فراهم است.

رئیس مجلس اردن نیز در این دیدار با اظهار تاسف از اینکه کشور‌های اسلامی به دلیل وجود تروریسم در منطقه درگیر مسائل دیگری جز مسئله اصلی جهان اسلام یعنی فلسطین شده اند، گفت: متاسفانه امروز شاهد تجاوز روزانه اسرائیلی‌ها به مسجد الاقصی هستیم و این نگرانی می‌طلبد کشور‌های اسلامی توجه ویژه‌ای به موضوع فلسطین داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه ما قدس را پایتخت همیشگی فلسطین می‌دانیم، عنوان کرد: در این زمینه اردن دچار خسارت‌هایی طی ۷ سال گذشته شده و فشار‌های اقتصادی را تحمل کرده است، ولی سیاست ما همواره حمایت از مردم مظلوم فلسطین بوده است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *