خط ۶ مترو استاندارد‌های ایمنی لازم را دارد

9:23 - 18 فروردين 1398
کد خبر: ۵۰۷۵۰۴
دسته بندی: جامعه ، عمومی
مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه اعلام کرد که خط ۶ مترو برای بهره برداری از ایمنی کافی برخوردار است.

به گزارش گروه جامعه ، علی امام با اشاره به نامه‌ای که از سوی محمد علیخانی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در فضای مجازی منتشر شد و به شهردار تهران در خصوص نا ایمن بودن خطوط ۶ و ۷ مترو هشدار داده بود، اظهار کرد: نامه‌ای را که ایشان امروز نوشته بودند، مشاهده کردم؛ باید تصریح کنم در خط ۷ که ماه گذشته مورد بهره برداری قرار گرفت و خط ۶ مترو که فردا افتتاح خواهد شد سامانه‌هایی که برای راه‌اندازی خطوط لازم است از جمله سیستم‌های تهویه، اطفای حریق، مخابرات، برق و سیگنال تا به حد استاندارد راه اندازی نشوند خطوط به بهره برداری نمی‌رسند.

وی با بیان اینکه پیش از این درباره خطوط ۷ هم چنین شرایطی وجود داشت، عنوان کرد: در مواردی که رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران اعلام کردند تا به امروز جلسه‌ای در کمیسیون عمران و حمل و نقل تشکیل نشده تا توضیحات لازم را در این باره به ایشان ارائه دهیم تا نگرانی‌ها رفع شود.

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه ادامه داد: اطلاعاتی که به آقای علیخانی ارائه داده اند قطعا کامل نبوده است. به عنوان متولی کار می‌توانیم این اطمینان خاطر را بدهیم خطوط از ایمنی کافی برخوردار هستند.

وی اضافه کرد: تجهیزات به تدریج تکمیل می‌شود. این موضوع شامل خطوط قبلی هم میشود. ما به عنوان شرکت بهره بردار و پیمانکار نیز باید این اطمینان را بدهیم که این ایمنی لازم برای بهره برداری وجود دارد، اما اینکه بگوییم یک هواکش آماده شده و دیگری آماده نشده حرف چندان مناسبی نیست.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *