همگان به کمک و مساعدت سیل زدگان بشتابند

9:30 - 18 فروردين 1398
کد خبر: ۵۰۷۴۷۵
نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت، همگان را به کمک و مساعدت سیل زدگان فراخواند و گفت: ملت بزرگ ایران امروز نیز به صورت خودجوش هرمقدار که می‌توانند به سیل زدگان کمک می‌کنند.

به گزارش گروه جامعه ، حجت الاسلام و المسلمین سید علی قاضی عسکر، ضمن تبریک حلول سال جدید و اعیاد ماه‌های رجب و شعبان، از تمامی کارگزاران و دست اندرکاران حوزه حج و زیارت خواست برای خدا کار و تلاش کنند و فضای سالمی را که در این مجموعه وجود دارد حفظ نمایند تا از آسیب‌ها مصون بمانند.

وی با اشاره به وقوع سیل درچند استان کشور، حجم آسیب‌ها و خسارات وارده را بسیار زیاد توصیف و تصریح کرد: همگان باید با تمام توان به کمک و مساعدت سیل زدگان بشتابند.

سرپرست حجاج ایرانی با اشاره به تلاش کارگزاران حج در کمک رسانی به مناطق سیل زده، گفت: ملت بزرگ ایران که هشت سال دفاع مقدس را پشتیبانی کردند امروز نیز با حس نوع دوستی و محبتی که دارند به صورت خودجوش به یاری هموطنان خود شتافته و هر مقدار که می‌توانند به سیل زدگان کمک می‌کنند.

وی افزود: ما باید به رضای حق راضی باشیم و آنچه اتفاق افتاده است را بلا ندانیم و توجه داشته باشیم هرچیزی از ناحیه خدا نعمت است.

نماینده، ولی فقیه درامور حج و زیارت بارندگی‌های اخیر را نوید بخش سالی خوب برای کشور و مردم توصیف کرد و اظهار داشت: همانطوری که مقام معظم رهبری تاکید کردند مسئولان خدمتگزار کشور باید حوادثی را که قابل پیش بینی است؛ پیش بینی نمایند و با استفاده از کارشناسان داخلی و بیرونی برای آینده بیشتر تدبیر کنند.

سرپرست حجاج ایرانی در ادامه از کارکنان بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت خواست وجدان کاری، انضباط اداری و انضباط اقتصادی را در سال پیش رو سرلوحه فعالیت‌های خود قرار دهند و در محیط کار و زندگی به یکدیگر برای پیشبرد وموفقیت در کار‌ها کمک کنند.

قاضی عسکر در پایان سخنان خود از تلاش‌ها و زحمات دست اندرکاران عتبات نوروزی تقدیر کرد و با توجه به فشار‌هایی که گرانی در زندگی کارکنان این مجموعه ایجاد کرده است از آقای رشیدیان خواست با تعیین کارگروهی هر مقدار که ممکن است به پرسنل خدوم حج و زیارت کمک شود تا آن‌ها زندگی آرام‌تر و راحت تری داشته باشند.

وی گفت: این توصیه امیرمومنان حضرت علی (ع) در نامه ۵۳ نهج البلاغه است که اگر می‌خواهیم از آلودگی‌ها در محیط‌های کاری پیشگیری کنیم باید زندگی کارکنان را در حد مطلوب قرار دهیم.

در ادمه این دیدار رئیس سازمان حج و زیارت نیز در سخنانی مجموعه کارگزاران و دست اندرکاران حج و زیارت را عاشق خدمت توصیف و ابراز امیدواری کرد با توجه به آسیب شناسی‌های صورت گرفته و شناسایی نقاط ضعف، این مجموعه در سال پیش رو در مسیر انجام بهتر وظایف و مسئولیت‌های محوله گام بردارد.

علیرضا رشیدیان تاکید کرد: به هیچ وجه پذیرفته نیست اشکالاتی که در بخش‌های مختلف حوزه‌های حج و عتبات شناسایی شده است در سال ۹۸ تکرار شود و مسئولان کمیته‌های آسیب شناسی موظفند برای رفع آسیب‌ها متولی مشخص کنند و در صورت بروز همان اشکالات باید پاسخگو باشند.

وی در عین حال افزود: برخی آسیب‌ها و مشکلات خارج از حیطه ظرفیت و توان ما است، اما مسائل مربوط به ما باید به طور کامل پیگیری و رفع شود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *