معاون هماهنگ‌کننده بسیج: گِل‌ولای بیش از هزار و ۷۶۰ خانه در لرستان توسط بسیجیان خارج شد

7:30 - 18 فروردين 1398
کد خبر: ۵۰۷۳۹۴
دسته بندی: سیاست ، دفاعی و مقاومت
معاون هماهنگ‌کننده سازمان بسیج مستضعفین گفت: طبق آخرین آمار، بچه‌های بسیجی هزار و ۷۶۰ خانه را در کل استان لرستان پاک‌سازی کرده و گِل و لای را از منازل مسکونی خارج کردند.

جانشین رئیس سازمان بسیج: بسیجیان گِل‌ولای بیش از یک هزار و ۷۶۰ خانه لرستان را خارج کردندسردار «نعمان غلامی» در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی ، اظهار کرد: آنچه که من از نزدیک در پلدختر شاهد هستم این است که نیرو‌های مسلح با تمام توان و ظرفیت خود نه تنها در پلدختر بلکه در تمام استان لرستان حاضر شده‌اند و برای خدمت‌رسانی به مردم سیل‌زده این منطقه تلاش می‌کنند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر نیرو‌های ۷ سپاه استانی در لرستان مستقر شده‌اند که از این میان نیرو‌های سپاه استان‌های فارس، سمنان و تهران در پلدختر مستقر شده‌اند، گفت: تا روز گذشته مجموعه سپاه اعم از بسیج، سپاه‌های استانی و نزسا، جمعا حدود ۱۸ هزار نفر نیرو به استان لرستان آوردند که از این تعداد ۱۲ هزار نفر نیرو‌های بسیجی هستند و از این ۱۲ هزار نفر نیز بیش از ۶ هزار نفر در قالب گروه‌های جهادی به منطقه آمده‌اند.

سردار غلامی افزود: طبق آخرین آمار، بچه‌های بسیجی یک هزار و ۷۶۰ خانه را در کل استان لرستان پاکسازی کرده و گِل و لای را از منازل مسکونی خارج کردند.

معاون هماهنگ‌کننده سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه کار جهادگران در روستا‌های لرستان، کمک‌رسانی به مردم این نواحی و باز کردن جاده‌هاست، عنوان کرد: کار امدادرسانی در شهر پلدختر میان سپاه‌های استانی تقسیم شده است.

سردار غلامی با بیان اینکه تا دیروز بیش از ۲۱۹ دستگاه ماشین‌آلات مهندسی سنگین به منطقه وارد شده است، گفت: امیدواریم روند امدادرسانی به سیل‌زدگان نسبت به روز‌های گذشته پرشتاب‌تر شود.

معاون هماهنگ‌کننده سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه وضعیت در پلدختر ساعت به ساعت در حال بهبود پیدا کردن است، ادامه داد: بیمارستان صحرایی سپاه در پلدختر تا عصر روز شانزدهم فروردین حدود ۶ هزار نفر مراجعه‌کننده برای مداوا داشته است که به نیاز‌های این عزیزان به صورت رایگان رسیدگی شد.

وی با بیان اینکه مردم غیور لرستان پا به پای بچه‌های بسیجی و نیرو‌های مسلح کار می‌کنند تا هر چه سریع‌تر زندگی‌شان به روال عادی برگردد، گفت: مردم پلدختر، مردمی با سابقه درخشان در دین‌داری و عشق به نظام هستند؛ این مردم در زمان دفاع مقدس نیز مقاومتی مثال‌زدنی را از خود نشان دادند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *