از مرگ جنجالی وحید مرادی تا سقوط هواپیما در کرج

۰۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۳:۰۰:۱۹
کد خبر: ۵۰۳۵۳۶
سال ۹۷ حوادث زیادی رخ داد، حوادثی که تبدیل به تیتر یک رزونامه‌ها و مطبوعات شد و تا مدت‌ها تبدیل شد به سوژه‌ای داغ در جامعه. سال گذشته پر بود از این خبر‌ها، از مرگ وحید مرادی تا حادثه‌ای که برای اتوبوش دانشجویان دانشگاه علوم و تحقیقات.

به گزارش خبرنگار گروه جامعه سال ۹۷ حوادث بی شماری رخ داد که در این گزارش به سراغ مهم‌ترین و جنجالی‌ترین حادثه‌ها رفته ایم.

قتل وحید مرادی در زندان

یکی از اتفاق‌های خبرساز سال گذشته مربوط به کشته شدن وحید مرادی بود. قاتلی که خودش قربانی جنایت شد. او اردیبهشت ماه سال ۹۷ از زندان شد و پس از آزادی وقتی او را به مهمانی یکی از دوستانش دعوت کردند درگیر ماجرایی شد که سرانجام به کشته شدنش ختم شد.
این مهمانی به مناسبت آزادی او برگزار شده بود. آن هم در یک خانه لاکچری در منطقه ولنجک تهران. در همین جشن بود که وحید مرادی با چاقو صاحب خانه را که حسین نام داشت به قتل رساند و سپس فرار کرد.
پلیس بلافاصله وارد عمل شد و قبل از اینکه وحید مرادی موفق شود به صورت قاچاقی از مرز فرار کدناو را در حالی که پشت یک تخته سنگ پنهان شده بود دستگیر کرد و حید پس از دستگیری به زندان رجایی شهر کرج رفت. همه چیز بر‌ای آغاز جلسه محاکمه وحید آماده بود که در یازدهمین روز تیرماه سال گذشته خبر کشته شدنش در جریان درگیری خونین در زندان منتشر شد. این سرانجام یکی از اراذل و اوباش ایران بود که به او عقاب ایران می‌گفتند.

مرگ مسافران اتوبوس در آتش
درسال ۹۷ حوادث ترافیکی زیادی رخ داد، اما شاید بتوان گفت: یکی از تلخترین حوادث سال ۹۷ مرگ مسافران اتوبوس در میان شعله‌های آتش در سنندج بود. این حادثه ساعت ۱۲ شب، ۱۹ تیرماه رخ داد زمانی که اتوبوس پس از سوار کردن مسافران از پایانه مسافربری سنندج خارج شد تا به سمت تهران حرکت کند. مسافران خود را برای سفر ۶ ساعته آماده کرده بودند که ناگهان درست زمانی که اتوبوس برای سوار کردن چند مسافر دیگر کمی جلوتر از ورودی پایانه توقف کرده بود نفتکش ایرانی که از پالایشگاه کرکوک مازوت بارگیری کرده بود به خاطر عمل نکردن ترمزهایش به شدت با این اتوبوس برخورد کرد و در این حادثه ۱۴ مسافر، ۲ راننده و ۱ شاگرد راننده جان خود را از دست دادند.
تصادف مرگبار خودروی رئیس سازمان تأمین اجتماعی
یکی دیگر از حوادثی که در سال ۹۷ رخ داد و می‌توان گفت: کلی پرحاشیه و خبر ساز شد تصادف خودروی رئیس سازمان تامین اجتماعی بود. آبان ماه امسال بود که نوربخش رئیس سازمان تامین اجتماعی و تاج الدین معاونش برای ماموریت کاری به استان گلستان رفته بودند که وقتی خودروی آن‌ها در بریدگی ورودی غربی گرگان قرار گرفت با یک تریلی نفت کش برخورد کرد و باعث شد رئیس سازمان تامین اجتماعی ومعاون او جان خود را از دست بدهند.

به یاد دختران مدرسه اسوه
دبستان دختران اسوه در زاهدان سال ۹۷ درست در ۲۷ آذرماه دچارآتش سوزی شد و این حادثه یاد و خاطره مدرسه شین آباد را دوباره درذهن‌ها زنده کرد. در این حادثه نیز متهم اصلی دوباره چراغ نفتی بود که برای گرم کردن یکی از کلاس‌های درس می‌سوخت، اما واژگونی آن آتش مهیبی به راه انداخت و ۴ دختر دانش آموز جان خود را از دست دادند.

حادثه‌ای تلخ برای اتوبوس دانشجویان
در چهارمین روز دی ماه امسال، این واژگونی اتوبوس دانشجویان دانشگاه علوم تحقیقات بود که کلی خبر ساز شد. دانشجویان سوار اتوبوس شده بودند به در خروجی دانشگاه بروم. اما هنوز به میانه راه نرسیده بودند که راننده کنترل خودور را از داست داد واتوبوس بعد از برخورد با سکوی بتنی که در پایان مسیر مارپیچی دانشگاه قرار داشت واژگون شد.
۸ دانشجو، راننده و پدر یکی از دانشجویان در این حادثه جان خود را از دست دادند. برای شناسایی مقصر اصلی این حادثه گمانه زنی‌های زیادی انجام شد، اما سرانجام راننده، پیمانکار و دانشگاه مقصران اصلی شناخته شدند و ۵ مسئول دانشگاه از سمت خود عزل شدند.


گوشت‌هایی که سوختند، جان‌هایی که گرفته شدند

امسال ماجرای گران شدن گوشت یکی از خبر‌هایی بود که همیشه مورد توجه قرار داشت. اما واردات همین گوشت قرمز بود که به سقوط یک فروند هواپیمای ارتش انجامید حادثه‌ای که ۲۴ دی ماه رخ داد و یک فروند بوئینگ ۷۰۷ ارتش که حامل گوشت بود در فرودگاه البرز فرود آمد. هواپیما در باند آرام نگرفت و پس از برخورد با دیوار انتهای باند و یک ویلا دچار حادثه شد و آتش گرفت. ۱۳ نفر از سرنشینان ارتشی بودند که جان خود را از دست دادند و به شهادت رسیدند دو نفر دیگر نیز از کارکنان شرکت هواپیمایی بودند که آن‌ها نیز به شهادت رسیدند.

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *