ارزیابی امنیتی 54 محصول در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

15:01 - 17 تير 1393
کد خبر: ۵۰۲
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
خبرگزاری میزان: سرپرست معاونت امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات از ارزیابی امنیتی 54 محصول طی یک سال گذشته در وزارتخانه ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد.

: سرپرست معاونت امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات از ارزیابی امنیتی 54 محصول طی یک سال گذشته در وزارت¬خانه ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد.

به گفته اسماعیل رادکانی در راستای ارزیابی امنیتی محصولات، 152 محصول از 79 شرکت ارائه شده بود که بعد از بررسی های انجام شده 54 محصول مورد ارزیابی قرار گرفته است .

به گزارش میزان مهندس اسماعیل رادکانی گفت: بر اساس اسناد بالا دستی نظیر سند افتا و اساسنامه سازمان سازمان فناوری اطلاعات ایران، فرآیند ارزیابی امنیتی محصولات داخلی و خارجی حوزه افتا و فاوا در معاونت امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات سازمان در حال انجام است.

وی افزود: در راستای بکارگیری توان و تجربه بخش خصوصی و متخصص و همچنین تقویت آزمایشگاه های موجود و کمک به رشد بازار جهت افزایش خدمات و توسعه آزمایشگاه ها، تفاهم نامه همکاری با چند آزمایشگاه توانمند به امضار رسیده است.

مهندس رادکانی با بیان این مطلب که آزمایش ها و ارزیابی ها بر اساس استانداردها و چارچوب های تدوین شده داخلی و بین المللی صورت می گیرد، افزود: ارزیابی تجهیزات شبکه،UTM و غیره توسط آزمایشگاه مرکز تحقیقات صنایع انفورماتیک و ارزیابی نرم افزارهای کاربردی و تحت وب توسط آزمایشگاه ایریانا از جمله محصولاتی هستند که در آزمایشگاه ها مورد ارزیابی قرار می گیرند.

وی ادامه داد: آزمایشگاه ارزیابی امنیتی تجهیزات شبکه دانشگاه شریف و آزمایشگاه پارک علم و فناوری گیلان نیز از دیگر آزمایشگاه هایی هستند که در این حوزه فعالیت می کنند.

به گفته وی دارابودن تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری لازم برای ارزیابی امنیتی، دارا بودن پرسنل توانمند فنی در زمینه ارزیابی امنیتی و سابقه فعالیت آزمایشگاه در این زمینه از جمله شاخص های انتخاب آزمایشگاه های همکار محسوب می شود.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *