آغاز ثبت اینترنتی درخواست خدمات برای مددجویان امداد از امروز

9:59 - 14 اسفند 1397
کد خبر: ۴۹۹۸۳۰
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد از آغاز ثبت اینترنتی درخواست خدمات امدادی خبر داد و گفت: مددجویان تحت حمایت از امروز ۱۴ اسفندماه می‌توانند درخواست ارائه ۱۰ خدمت در حوزه‌های مختلف را به صورت اینترنتی ثبت کنند.

به گزارش گروه جامعه ، فاطمه رهبر با تشریح عملکرد معاونت حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد در سال ۹۷ افزود: از امروز ۱۴ اسفند، همزمان با سالروز تاسیس کمیته امداد، امکان ثبت اینترنتی درخواست ارائه ۱۰ خدمت برای مددجویان و نیازمندان فراهم می‌شود.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد گفت: با راه‌اندازی این سامانه، امکان ثبت اینترنتی درخواست ۱۰ خدمت شامل تعمیرات و بازسازی مسکن، انشعابات، تسهیلات شهرداری، خدمات دانش‌آموزی، جهیزیه نوعروسان، جهیزیه ازدواج مجدد زنان سرپرست خانوار، هدیه ازدواج پسران، خدمات نظام وظیفه، تسهیلات بازگشت به روستا و خدمات دانشجویی برای مددجویان فراهم می‌شود.

وی از حذف صف پشت نوبت برای دریافت وام ضروری، کمک هزینه اجاره و ودیعه مسکن و جهیزیه نوعروسان خبر داد و اضافه کرد: در یازده ماهه سال جاری ۶۷ هزار فقره کمک هزینه جهیزیه با اعتبار ۱۷۶ میلیارد تومان و ۲۴۵ هزار فقره وام ضروری با اعتباری معادل ۷۴۸ میلیارد تومان پرداخت شد. همچنین در این مدت ۲۲۵۰ فقره وام ودیعه مسکن با اعتبار ۲۶ میلیارد تومان و ۳۰ هزار فقره اجاره مسکن با اعتبار ۵۰ میلیارد تومان به مددجویان ارائه شد.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد به خدمات این نهاد در رفع محرومیت از روستا‌ها اشاره و خاطرنشان کرد: در یازده ماهه سال ۹۷ در ۲۴۷ روستای فاقد برق در ۱۰ استان کشور، اقدامات ویژه محرومیت‌زدایی با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان انجام شد. به موازات این فعالیت، اقدام جهادی برای رفع فقر در شش منطقه حاد محروم با اعتبار ۱۶ میلیارد تومان پیگیری شد. همچنین برنامه محرومیت‌زدایی و توانمندسازی در ۱۲۷ روستای واقع در ۴۷ دهستان با ضرایب محرومیت ۸ و ۹ با ۴۶۰۰ خانوار مددجو با هدف ریشه کنی فقر مطلق با ۱۵ میلیارد تومان اعتبار اجرا شد.

رهبر از تهیه دو هزار بسته تشویقی کار محوری بلاعوض برای توانمندسازی نیازمندان ساکن روستا‌های ضریب ۸ و ۹ با مشارکت حوزه اشتغال و خودکفایی خبر داد و تاکید کرد: این بسته‌های تشویقی در ۱۲۷ روستا با دو میلیارد تومان اعتبار ارائه شد.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد از اعطای بیش از ۱۸ هزار خدمت معافیت از پرداخت حق انشعابات، آب، گاز و ... برای مددجویان این نهاد خبر داد و افزود: همچنین ۱۶ هزار مورد خدمت تسهیلات سربازی به مددجویان کمیته امداد اراده شد.

وی با تاکید بر آغاز حذف پرونده‌های فیزیکی و مدارک زائد در سال جاری، گفت: شناسنامه الکترونیک بهداشت و روان مددجویان به صورت آزمایشی در پنج استان کردستان، خوزستان، خراسان رضوی، تهران و مازندران اجرایی شده و تا پایان سال جاری در تمام کشور عملیاتی خواهد شد.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد همچنین به تشکیل دبیرخانه آسیب‌های اجتماعی در استان‌ها اشاره کرد و افزود: در همین راستا، آسیب‌های اجتماعی شایع در هر استان شناسایی شده تا با ارائه راهکار‌های اجرایی، مداخلات مرتبط انجام شود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *