یکسان سازی و ساماندهی مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده در کشور

16:23 - 13 اسفند 1397
کد خبر: ۴۹۹۶۸۱
مراسم امضای تفاهم نامه مشترک فی مابین سازمان بهزیستی کشور و وزارت ورزش و جوانان با موضوع ساماندهی مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده و آموزش‌های حوزه ازدواج و خانواده، ظهر امروز در ساختمان ستاد سازمان بهزیستی کشور برگزار شد.

به گزارش گروه جامعه این مراسم با حضور "محمد مهدی تندگویان" معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، "دکتر وحید قبادی دانا" رییس، "فاطمه عباسی" معاون توسعه پیشگیری و "بهزاد وحید نیا" معاون مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور برگزار شد.

وحید قبادی دانا با اشاره به اهمیت نهاد خانواده به عنوان یک نهاد کلیدی و قابل اتکا برای حفظ کیان جامعه و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی گفت: موضوع حفظ خانواده و پیشگیری از افزایش و توسعه طلاق –که یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری است- موضوع اصلی در مشاوره‌های تخصصی ازدواج و خانواده است.

وی افزود:گسترش و همه گیری این مشاوره‌ها برای جوانان چه پیش از تشکیل خانواده و چه در حین ازدواج، می‌تواند در یادگیری و تمرین یک زندگی مشترک و همچنین تغییر نگرش افراد و بروز رفتار‌های مناسب موثر باشد. به همین منظور تحکیم و توسعه مراکز تخصصی مشاوره ازدواج وخانواده با هدف ترویج ازدواج عقلانی و کاهش زمینه‌های بروز آسیب اجتماعی طلاق به حداقل برسد. همچنین طرح‌های تحقیقاتی برای آگاهی بخشی از میزان اثر بخشی این مشاوره‌ها در دست بررسی است.

رییس سازمان بهزیستی کشور در خصوص تعدد مراکز صدور مجوز مشاوره گفت: این تعدد منجر به سردرگمی افراد می‌شود که یکی از مفاد تفاهم نامه امروز نیز بر همین مبنا، تسهیل و روان سازی در صدور مجوز مراکز است که به همین منظور وزارت ورزش و جوانان مراکز خود را به ما معرفی کند و بر اساس استاندارد‌ها پروانه فعالیت آن‌ها تمدید می‌شود.

 قبادی دانا در پایان خاطر نشان کرد:اعتبار این تفاهم نامه تا پایان برنامه ششم توسعه است و مفاد آن از ماه آینده اجرایی و عملیاتی می‌شود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *