تجهیز ۲۵۰۰ روستای محروم به تجهیزات ورزشی

۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۰:۰۱
کد خبر: ۴۹۹۳۶۶
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: ۱۰۰هزار قلم کالا و تجهیزات ورزشی توسط ستاد به ۲۵۰۰ روستا و نقطه محروم ارسال می‌شود.

به گزارش گروه جامعه ، رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با بیان اینکه یکصد هزار قلم کالا و تجهیزات ورزشی توسط ستاد به ۲۵۰۰ روستا و نقطه محروم ارسال می‌شود، گفت: تعداد زیادی از هموطنان با پیوستن به پویش لیگ احسان برای کمک به مردم مناطق محروم با ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) همکاری داشته‌اند.

آئین آغاز ارسال یکصد هزار قلم کالا و تجهیزات ورزشی به مناطق کم‌برخوردار کشور و اختتامیه پویش مردمی لیگ احسان پیش از ظهر امروز در سالن ورزشی هرندی تهران برگزار شد.

محمد مخبر؛ رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران با تاکید بر ضرورت خدمت‌رسانی در مناطق محروم و کم‌برخوردار کشور اظهار کرد: بسیاری از ورزشکاران حرفه‌ای کشورمان در همین مناطق محروم زندگی کرده‌اند و از همین نقاط کم‌برخوردار به عرصه ملی در ورزش راه یافته‌اند.

وی با اشاره به وجود استعداد‌های فراوان در مناطق محروم گفت: تجهیز مناطق کم‌برخوردار کشور به کالای ورزشی مناسب با هدف جلوگیری از بزه‌های اجتماعی، هدایت جوانان به ورزش، کاهش آسیب‌های اجتماعی و پر کردن اوقات فراغت جوانان انجام می‌گیرد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با بیان اینکه ۲ هزار و ۵۰۰ روستا و نقطه محروم در این طرح شناسایی شده‌اند و این فرآیند به‌صورت تدریجی انجام خواهد شد و ادامه خواهد داشت، تصریح کرد: انواع توپ، حلقه بسکتبال، تور والیبال، وسایل بدنسازی کششی، میز پینگ پنگ و فوتبال دستی از جمله این تجهیزات ورزشی هستند.

مخبر با اشاره به اینکه از اواسط سال ۹۷ پویش‌هایی با مشارکت مردم راه‌اندازی شد، یادآور شد: مهر ماه سال جاری طرح مشق احسان اجرا شد؛ در این طرح ۳۰۰ هزار لوازم تحریر برای دانش‌آموزان مناطق محروم تهیه شد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) خاطرنشان کرد: با کمک نیرو‌های جهادی ۳ هزار ویلچر برای مردم مناطق محروم در نقاط مختلف کشور ارسال شد.

بنابر این گزارش، در این مراسم مهندس سعید جعفری؛ مدیرعامل بنیاد برکت، مهرداد بذرپاش؛ مدیرعامل احسان برکت و پیشکسوتان ورزشی از جمله محمود خردبین، مرتضی فنونی‌زاده، پرویز مظلومی، داریوش مصطفوی، حسین رضازاده، علی خسروی، نیما نکیسا، مهدی محمدنبی حضور داشتند؛ در ابتدای این مراسم تعدادی از ورزشکاران حرکاتی نمایشی را اجرا کردند و پس از آن در مسابقه‌ای که بین تیم فوتسال خبرنگاران و مدرسه صبح رویش برگزار شد، این نوجوانان مدرسه صبح رویش بودند که با نتیجه سه بر صفر، جام قهرمانی را بالای سر بردند و جوایز خود را از مهمانان برنامه گرفتند.

پویش مردمی لیگ احسان به همت بنیاد برکت احسان وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) راه‌اندازی شده بود؛ هموطنان می‌توانستند با شماره‌گیری #۴۰۳۰* برای تجهیز مناطق محروم به کالای ورزشی به این پویش بپیوندند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *