بنیاد برکت ۴۵۰ طرح اشتغال‌زایی در شرق مازندران ایجاد می‌کند

۰۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۵:۰۱
کد خبر: ۴۹۸۲۱۷
بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تا پایان سال جاری ۴۵۰ طرح اشتغال‌زایی را در شرق مازندران ایجاد می‌کند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد برکت، این بنیاد وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تا پایان امسال ۴۵۰ طرح اشتغال‌زایی را در شرق استان مازندران و به‌طور مشخص در روستا‌ها و مناطق کم‌تر برخوردار شهر‌های نکا، بهشهر و گلوگاه به بهره‌برداری کامل می‌رساند.

طرح‌های اشتغال‌زایی مذکور در قالب طرح اجتماع‌محور سحاب (سرمایه‌گذاری حمایتی اشتغال‌زایی برکت) و در رشته‌هایی مانند پرورش دام سبک و سنگین، زنبورداری، کشاورزی و باغداری ایجاد شده است و بیش از ۱۰۴ روستا را تحت پوشش قرار می‌دهد.

بنیاد برکت برای ایجاد و راه‌اندازی ۴۵۰ طرح اشتغال‌زایی در شرق استان مازندران ۱۳۵ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته است که به‌شکل وام قرض‌الحسنه به متقاضیان پرداخت می‌شود.

این ۴۵۰ طرح اشتغال‌زایی از میان ۲۴۳۰ طرحی که در ابتدا معرفی شده بود، پس از گذراندن مراحلی هم‌چون بازدید و اهلیت‌سنجی اعتباری و فنی انتخاب شده است. از این تعداد، ۲۰۰ طرح اشتغال‌زایی به بهره‌داری رسیده و مابقی نیز تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسند.

در طرح توانمندسازی اقتصادی و اشتغال‌زایی اجتماع‌محور سحاب (سرمایه‌گذاری حمایتی اشتغال‌زایی برکت)، متقاضیان پس از کسب شرایط لازم، از سوی بنیاد برکت برای دریافت وام تا سقف ۳۰۰ میلیون ریال بدون بهره و با کارمزد ۴ درصد به بانک عامل معرفی می‌شوند و به منظور ایجاد اشتغال و آموزش مورد حمایت و پشتیبانی این بنیاد قرار می‌گیرند.

در قالب این طرح، افراد آموزش می‌بینند که با توجه به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های منطقه‌ای، چه فعالیت‌هایی داشته باشند و سپس، از آن‌ها حمایت می‌شود. برای این منظور، تسهیل‌گرانی پیش‌بینی شده‌اند که به متقاضیان آموزش می‌دهند، سیستم بانکی را تسهیل و نهاده‌های کسب‌وکار را برای‌شان فراهم می‌کنند. در طرح سحاب، وام به‌شکل مستقیم به خود متقاضی ارایه نمی‌شود، بلکه در اختیار پشتیبان قرار می‌گیرد تا نهاده‌ها را خریداری کرده و در اختیار آن‌ها قرار دهد و ضمن آموزش، خرید کالای‌شان را هم تضمین کند.

بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) امسال ۱۰ هزار طرح اشتغال‌زایی را در قالب طرح‌های اشتغال‌زایی اجتماع‌محور، بنگاه‌محور و تسهیلات‌محوردر مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافتهی کشور راه‌اندازی و به‌بهره‌برداری رسانده است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *