شرایط اعطای وام قرض الحسنه به دانشجویان دانشگاه آزاد

۰۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۳:۰۱
کد خبر: ۴۹۷۲۹۱
دسته بندی‌: جامعه ، عمومی
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی جزئیات اعطای تسهیلات بانک قرض الحسنه رسالت و بانک قرض الحسنه مهر ایران به دانشجویان را ابلاغ کرد.

به گزارش گروه جامعه ، مجید مشکینی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی دستورالعمل اجرایی اعطای تسهیلات بانک قرض الحسنه رسالت و بانک قرض الحسنه مهر ایران به دانشجویان را به روسای دانشگاه آزاد اسلامی استان ها، روسای واحدها، مراکز آموزشی و معاونت آموزش عمومی و مهارتی (سما) ابلاغ کرد.

نحوه درخواست تسهیلات دانشجویی

تسهیلات قرض الحسنه بانکی از طریق ثبت نام در سامانه sajed.iau.ir توسط دانشجویان و پس از طی تشریفات اداری و قانونی به حساب شهریه دانشجویان منظور می‌شود. دانشجویان می‌توانند کلیه روند اجرایی را تا دریافت تسهیلات از طریق سامانه مذکور پیگیری و مشاهده کنند.

در این دستورالعمل تاکید شده دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی باید از تاریخ ۱۳۹۷/۱۲/۱۱ لغایت ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ جهت ثبت نام در سامانه ساجد به نشانی https://sajed.iau.ir بخش صندوق رفاه دانشجویان اقدام کنند. تمام مراحل تکمیل پرونده، افتتاح حساب و ارائه تضمین مربوطه باید توسط دانشجوی واجد شرایط انجام شود.

براساس این دستورالعمل، اعطای تسهیلات بانک قرض الحسنه رسالت نیاز به مراجعه حضوری در شعب نیست و مراحل تشکیل و تکمیل پرونده در محل واحد‌های دانشگاهی سراسر کشور توسط مسئولان صندوق رفاه دانشجویان واحدها، راهنمایان و نمایندگان کانون انجام می‌شود.

همچنین برای اعطای تسهیلات بانک قرض الحسنه مهر ایران، دانشجویان می‌توانند به نزدیک‌ترین شعبه بانکی مربوطه در محل زندگی یا تحصیل خود جهت تشکیل و تکمیل پرونده مراجعه کنند.

در قسمتی دیگر از این دستورالعمل آمده، بانک‌های عامل مذکور مبلغ تسهیلات را به حساب تعیین شده بنام صندوق رفاه دانشجویان سازمان مرکزی واریز می‌کنند و سپس مطابق با ثبت نام دانشجویان مبالغ واریزی به حساب درآمدی واحد‌ها و مراکز آموزشی دانشگاه انتقال داده می‌شود.

دانشگاه صرفا به عنوان معرف است و هیچ گونه تعهدی نسبت به بازپرداخت اقساط تسهیلاتی دریافتی دانشجویان ندارد.

همچنین دانشجویانی که پس از دریافت تسهیلات، در واحد دیگر میهمان می‌شوند و میهمانی ایشان تداوم می‌یابد و یا دانشجویانی که براساس ضوابط و مقررات به واحد دیگر انتقال می‌یابند، میزان بستانکاری ایشان در خصوص این تسهیلات توسط واحد‌های مبدا به حساب واحد‌های مقصد واریز می‌شود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *