انعقاد قرارداد ساخت ۴۴ فروند شناور توسط سازمان صنایع دریایی

۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۳:۰۱
کد خبر: ۴۹۰۹۸۷
دسته بندی‌: اقتصاد ، انرژی
تفاهم‌نامه ساخت ۴۴ فروند شناور جست‌وجو و نجات و کنترل بازرسی امروز بین وزرای دفاع و راه و شهرسازی به امضا رسید.

انعقاد قرارداد ساخت ۴۴ فروند شناور توسط سازمان صنایع دریاییبه گزارش گروه اقتصادی ، امیر حاتمی، وزیر دفاع و محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی امروز در محل سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع، قرارداد ساخت ۴۴ فروند شناور را به امضا رساندند که این شناور‌ها توسط سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع برای سازمان بنادر و دریانوردی ساخته می‌شوند.

در گام اول ۴ فروند شناور شامل دو فروند شناور جستجو و نجات و ۲ فروند شناور جابه جایی افسران ساخته می‌شود.

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در این مراسم گفت: واگذاری ساخت شناور‌های عملیاتی سازمان بنادر به وزارت دفاع به شکوفایی تولید داخل با استفاده از توان سازمان صنایع دریایی منجر می‌شود.

وی افزود: در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی خدا را شاکر هستم که در سال حمایت از کالای ایرانی، سازمان بنادر توانست با استفاده از توان داخلی و در جهت شتاب دهی به رونق تولید داخل از ظرفیت سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع برای تولید این شناور‌ها استفاده کند.

وزیر راه و شهرسازی افزود: ایران ظرفیت هنگفت دریایی دارد و این ظرفیت ایجاب می‌کند که استفاده از توان داخلی مورد توجه باشد.

به گفته اسلامی، با امضای این تفاهم نامه، آغاز راهی را می‌پیماییم که به شکوفایی مشاغل دریایی که تاکنون مغفول مانده بود، منجر شده و مردم از کسب و کار دریایی در جهت اقتدار دریایی جمهوری اسلامی ایران استفاده کنند.

انعقاد قرارداد ساخت ۴۴ فروند شناور با اعتبار ۱۴۰ میلیون یورو در ۳ سال

در ادامه این مراسم امیر رستگاری، رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح اظهار کرد: ۴۴ فروند شناور مورد نیاز سازمان بنادر و دریانوردی در قالب ۹ تیپ شناور شامل شناور‌های آتش‌خوار، آلاینده روب، مسافری، حمل افسران، پشتیبانی و ... در قالب این توافقنامه ساخته می‌شود.

امیر رستگاری ادامه داد: رقم این قرارداد ۱۴۰ میلیون یورو است و ظرف ۳ سال در سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع ساخته می‌شود و کار را از امروز آغاز می‌کنیم.

وی ادامه داد: سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع امروز قابلیت طراحی انواع شناور‌ها را دارد و در تامین زنجیره رانش‌ها، شفت و پروانه شناور‌ها و تجهیزات مخابراتی گام‌های بلندی برداشته است.

رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح تأکید کرد: تا سقف ۷۰ درصد برای ساخت این شناور‌ها از تجهیزات داخلی استفاده می‌شود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *