ایجاد ۲۳۰۰ طرح اشتغال‌زایی در استان لرستان توسط بنیاد برکت

۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۲:۱۶
کد خبر: ۴۸۳۵۳۳
بنیاد برکت براساس ۴ طرح تدوین شده در استان لرستان، طی سال‌های ۹۷ و ۹۸، بیش از ۲۳۰۰ طرح اشتغال‌زایی در شهرستان‌های دلفان، پلدختر، رومشگان و کوهدشت ایجاد می‌کند که تا به امروز ۵۴۰ طرح به اجرا درآمده است.

////////به گزارش گروه سیاسی ، محمود عسکری‌آزاد رئیس هیئت مدیره‌ی بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در آیین بهره‌برداری از ۵۰۰ طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور و تسهیلات‌محور برکت توسط رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، اظهار داشت: تا به امروز تجربه‌های زیادی در کشور در زمینه‌ی اشتغال‌آفرینی انجام شده که مشکل بیش‌تر این اقدامات در تخصیص صرف منابع بوده است.

عسکری‌آزاد ادامه داد: براساس دستور دکتر مخبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) مطالعات فراوانی در خصوص نحوه‌ی اشتغال‌زایی پایدار در ستاد اجرایی و بنیاد برکت انجام شده که خروجی این مطالعات، چهار طرح آسمان، سحاب، مهتاب و آفتاب بوده است.

وی در تشریح هر یک از این طرح‌ها اظهار داشت: طرح آسمان بر مبنای توسعه‌ی سرمایه‌های انسانی و اجتماعی و اشتغال مبتنی بر مردم است. طرح سحاب نیز فرآیند ایجاد اشتغال و تداوم آن با احیای نیرو‌های انسانی است.

وی ادامه داد: طرح مهتاب مدل هادی اشتغال برکت و بر مبنای ایجاد اشتغال براساس نیاز‌ها است. طرح آفتاب نیز بر مبنای توان‌افزایی برای پشتیبانی از تولیدات روستایی و برندسازی محصولات روستایی در بازار طراحی شده است.

رییس هیئت مدیره‌ی بنیاد برکت عنوان کرد: بنیاد برکت براساس این ۴ طرح، کار را در استان لرستان آغاز کرده و قرار است طی سال‌های ۹۷ و ۹۸، بیش از ۲۳۰۰ طرح اشتغال‌زایی در شهرستان‌های دلفان، پلدختر، رومشگان و کوهدشت ایجاد شود که تا به امروز ۵۴۰ طرح به اجرا درآمده است.

 عسکری‌آزاد با تأکید بر این‌که تمام امور کارآفرینی توسط تسهیل‌گران هدایت می‌شود، خاطرنشان کرد: کار براساس مبانی علمی پیش می‌رود و متکی بر مردم است. برنامه‌ی ما احیای ظرفیت‌ها و امکانات موجود است.

طرح‌های بهره‌برداری شده در استان لرستان، در حوزه ها‌ی کارآفرینی اجتماع‌محور سحاب و تسهیلات‌محور در رشته‌های دام سبک و سنگین، زنبورداری، قالی‌بافی، پرورش قارچ و سایر مشاغل ایجاد شده است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *