وقوع بهمن در شش استان کشور از امروز تا ظهر دوشنبه/ بارش برف در تهران و البرز

۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰:۳۰
کد خبر: ۴۸۲۳۹۳
مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: روز یکشنبه تا ظهر دوشنبه احتمال وقوع بهمن در جاده‌های اردبیل، زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان و استان‌های ساحلی خزر وجود دارد.

وقوع بهمن در شش استان کشور از امروز تا ظهر دوشنبه/ بارش برف در تهران و البرز

احد وظیفه در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه درباره وضعیت جوی کشور طی دو روز آینده اظهار کرد: ازصبح امروز سامانه بارشی از سمت مرز‌های غربی وارد کشور شده و طی روز یکشنبه در استان‌های واقع در غرب، جنوب غرب، برخی نقاط شمال غرب، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز غربی و مرکزی و استان‌های واقع در زاگرس مرکزی سبب بارش برف و باران، وزش باد شدید و کولاک برف خواهد شد.

وی در ادامه گفت: این سامانه استان‌های کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، شمال شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه وبویراحمد، همدان، مرکزی، زنجان، قزوین، جنوب آذربایجان غربی و دامنه‌های جنوبی البرز و تهران  را با بارش برف و باران، وزش باد شدید و در برخی نقاط کولاک برف رو به رو خواهیم بود.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه بیان کرد: روز دوشنبه این سامانه در جنوب غرب و برخی نقاط استان‌های فارس و بوشهر می‌باشد. در این روز در نیمه شمالی کشور نیز بارش پراکنده برف و باران رخ خواهد داد و از اواخر این روز این سامانه از مرز‌های شرقی کشور خارج می‌شود. همچنین با بارش برف و باران و وزش باد در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه وبویراحمد، شمال غرب فارس، شرق خوزستان و بارش باران گاهی رعدوبرق درشمال غرب بوشهر مواجهه خواهیم شد.

وظیفه افود: در جاده‌های کوهستانی این مناطق لغزندگی جاده‌ها و کاهش دید پیش بینی می‌شود. از این رو توصیه می‌شود تردد در این مناطق با تجهیزات زمستانی باشد.

وظیفه در ادامه از احتمال وقوع بهمن در شش استان کشور خبر داد و گفت: در روز یکشنبه تا ظهر دوشنبه وزش باد شدید جنوبی در استان‌های اردبیل، زنجان و قزوین پیش بینی می شود و احتمال وقوع بهمن در جاده‌های ارتباطی اردبیل، زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان و استان‌های ساحلی خزر وجود دارد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *