تبعیض نژادی نظام مند در انگلیس؛ سیاهپوستان و اقلیت‌های قومی در قیاس با همکاران سفیدپوست خود دستمزد کمتری دریافت می‌کنند

۰۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۶:۳۸
کد خبر: ۴۷۹۸۸۴
براساس برآورد محققان کارگران و کارمندان سیاهپوست و اقلیت های قومی به دلیل تبعیض نظام مند به طور متوسط در سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۷، حدود ۳.۲ میلیارد دلار از دستمزد‌های خود را از دست دادند.
تعمیق شکاف های قومی و نژادی در انگلیس؛ سیاهپوستان و اقلیت‌های قومی در قیاس با همکاران سفیدپوست خود دستمزد کمتری دریافت می‌کنندبه گزارش گروه بین الملل و به نقل از اسکای نیوز، براساس بررسی‌های «موسسه رزولوشن»، ۱.۹ میلیون کارگر و کارمند سیاهپوست و اقلیت‌ قومی در مقایسه با سفیدپوست هایی که کار مشابهی با آنان انجام می‌دهند،  ۳.۲ میلیارد دلار کمتر دستمزد گرفتند.
 
به گزارش موسسه رزولوشن علاوه بر اعمال تبعیض نژادی و قومی در میزان پرداختی به کارگران و کارمندان، در مواردی مانند نوع شغل، نوع قرارداد و سایر شرایط کار نیز تبعیض های گسترده ای وجود دارد.

این بررسی دریافت که برخورداری از مدرک تحصیلی یا حرفه‌ای از این تبعیض‌ها علیه اقلیت‌های قومی و سیاهپوستان نمی‌کاهد. به طور مثال کارگران و کارمندان سیاهپوست حتی در صورت داشتن مدارک تحصیلی برابر با همتایان سفیدپوست خود به ازای هر ساعت ۱۷ درصد کمتر دستمزد دریافت می‌کنند.

این میزان برای مردان فاقد تحصیلات پاکستانی یا بنگلادشی حدود ۱۴ درصد به ازای هر ساعت کار در مقایسه با همکاران سفیدپوستشان است.

زنان تحصیلکرده سیاهپوست ۹ درصد و زنان فاقد تحصیلات سیاهپوست نیز ۶ درصد کمتر از همکاران سفیدپوست خود در ساعت دستمزد دریافت می‌کنند.

براساس برآورد محققان به طور متوسط این افراد در سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۷، حدود ۳.۲ میلیارد دلار از دستمزد‌های خود را از دست دادند.

در این گزارش آمده است به نظر می‌رسد دولت باید علاوه بر شکاف‌های جنسیتی، شکاف‌های قومیتی را در سال ۲۰۱۹ بیشتر مورد توجه قرار دهد.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *