انتقال تجربیات سازمان بهشت زهرا (س) به آرامستان کرج

۰۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۹:۴۴
کد خبر: ۴۷۸۴۹۲
دسته بندی‌: جامعه ، عمومی
در دیدار و هم اندیشی حمیدرضا عسگری رییس سازمان مدیریت آرامستان‌های شهرداری کرج با دکتر سعید خال مدیرعامل سازمان بهشت زهرا (س) و شهردار حرم مطهر امام خمینی (ره) در خصوص تجربیات جدید سازمان بهشت زهرا (س) در حوزه‌های مختلف به ویژه آرامستان هوشمند و انتقال تجربیات به سایر آرمستان‌ها مذاکره و گفتگو صورت گرفت.

به گزارش گروه جامعه ، حمید رضا عسگری رییس سازمان مدیریت آرامستان‌های شهرداری کرج در این نشست با اشاره به اینکه شهروندان ملارد و صفادشت که در حوزه استحفاظی تهران قرار دارند مایل به دفن اموات خود در آرامستان جامع استان البرز یعنی بهشت علی (ع) هستند، گفت: با توجه به بهره برداری از آرامستان بهشت علی (ع) آینده‌ای نه چندان دور و نزدیک بودن آن به این مناطق اهالی شهر‌های اقماری می‌توانند از این پس اموات خود را در بهشت علی (ع) دفن کنند.

در ادامه عسگری با درخواست از  سعید خال مدیرعامل سازمان بهشت زهرا (س) و شهردار حرم مطهر امام خمینی (ره) برای حضور و عضویت در اتحادیه آرامستان‌های کشور انتقال تجربیات جدید سازمان بهشت زهرا (س) یه ویژه در خصوص آرامستان هموشمند به سایر آرامستان‌های کشور در این اتحادیه را لازم دانست.

سعید خال مدیر عامل سازمان بهشت زهرا (س) و شهردار حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره) در این نشست با اشاره به آمادگی این سازمان برای همکاری مشترک، گفت: سازمان بهشت زهرا (س) از تبادل نظر و ارائه راهکار‌های جدید با سایر آرامستان‌های کشور استقبال می‌کند و آمادگی دارد تجربیات جدید خود را در اختیار سایر آرامستان‌ها قرار دهد.

وی ایجاد 'کانون تطهیر کنندگان داوطلب' توسط سازمان بهشت زهرا (س) را یکی از ازرشمندترین اقدامات و تجربیات این سازمان در جهت جلب مشارکت مردم عنوان کرد و یادآور شد: شرکت کنندگان در این طرح پس از گذراندن مراحل تئوری و عملی وارد سالن‌های تطهیر شده و امور تطهیر اموات که کار شرعی و واجب کفایی است را به صورت داوطلبانه انجام می‌دهند.

در ادامه این نشست مدیرعامل سازمان بهشت زهرا (س) در خصوص سیستم حمل و نقل متوفی و یکپارچه و متحدالشکل شدن خودرو‌های حمل متوفی صبحت کرد و در این خصوص نیز پیشنهاداتی را ارائه نمود که مقرر شد در جلسه‌ای دیگر مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

اهمیت و رسیدگی به شرایط رفاهی پرسنل آرامستان‌ها از دیگر مواردی بود که در این جلسه به آن پرداخته شد همچنین عنوان شد در صورت متحد و یکپارچه شدن آرامستان‌های کلانشهر‌ها می‌توان اجناس و اقلام مصرفی مورد را یکجا تهیه نمایند تا مورد صرف و صلاح سازمان‌ها باشد.

در ادامه این دیدار عسگری و هیئت همراه از مجتمع بزرگ عروجیان و مراحل تکفین و تدفین متوفی در سازمان بهشت زهرا (س) بازدید کردند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *